Boeing 787 Dreamliner przyleci do Warszawy!

Boeing 787 Dreamliner

Najnowocześniejszy samolot świata, Boeing 787 Dreamliner, który już w przyszłym roku trafi do floty Polskich Linii Lotniczych LOT, przyleci 24 czerwca br. do Warszawy.

Po wylądowaniu w Warszawie, Boeing 787 Dreamliner zostanie przeholowany z płyty lotniska na płytę przed hangarami na terenie LOT AMS. Termin wydarzenia związany jest z faktem, iż samolot przylatuje bezpośrednio z pokazu lotniczego w Le Bourget, podczas którego odbędzie się prezentacja Dreamlinera, realizowana zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez firmę Boeing.

Prezentacja Dreamlinera w Warszawie to niezapomniane wydarzenie, zarówno dla naszej firmy jak i dla całej branży lotniczej w Polsce. Warszawa to pierwsze lotnisko pasażerskie w Europie, gdzie ujrzymy ten „wymarzony” samolot po jego prezentacji w salonie lotniczym w Le Bourget. Widok będzie jeszcze piękniejszy, jak Boeing 787 Dreamliner pojawi się w barwach LOT-u już w przyszłym roku – mówi Marcin Piróg, Prezes Zarządu PLL LOT. Jesteśmy dumni, że możemy naszym gościom, mediom oraz pracownikom pokazać ten nowoczesny samolot. Z niecierpliwością czekamy na przyszły rok, gdy o wyjątkowości Boeinga 787 Dreamliner i nowej jakości obsługi LOT-u będą mogli przekonać się nasi Pasażerowie – dodaje Marcin Piróg.

Dreamliner jest najbardziej innowacyjnym samolotem pasażerskim dalekiego zasięgu, jedynym wyprodukowanym dotychczas, którego struktura została stworzona głównie z kompozytu. Najnowszy produkt firmy Boeing spala mniej paliwa niż inne modele samolotów, co znacznie wpływa na ograniczenie zanieczyszczenia środowiska. Samolot posiada również układ redukcji hałasu w kabinie pasażerskiej, zaopatrzony jest w większe okna oraz schowki na bagaże, a także wyposażony jest w unowocześniony system klimatyzacji zwiększający poziom wilgotności oraz zapewniający komfort cieplny wewnątrz kabiny. Dzięki zwiększonej prędkości przelotowej samolotu, podróż Dreamlinerem na określonej trasie długodystansowej zajmie mniej czasu niż na innym typie samolotu tej klasy.

PLL LOT będą pierwszym przewoźnikiem w Europie, któremu zostanie dostarczony Dreamliner. LOT spodziewa się dostawy pierwszego Dreamlinera w drugim kwartale 2012 roku. Kolejne cztery egzemplarze mają zostać dostarczone do LOT-u do końca przyszłego roku.

W sumie flota polskiego przewoźnika zwiększy się o 8 samolotów typu Boeing 787 Dreamliner.

Źródło: PLL LOT
comments powered by Disqus