Akcja "Bielsko-Biała dla Toma Hanksa" laureatem konkursu Złote Spinacze

Maluch dla Toma Hanksa przygotowywany do transportu na pokładzie Dreamlinera LOT-u (fot. Marek Kwasowski)

Wśród projektów zakwalifikowanych do II etapu Konkursu Złote Spinacze, który nagradza najskuteczniejsze i najbardziej kreatywne kampanie komunikacyjne znalazł się projekt „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa". Akcja zdobyła Srebrnego Spinacza w kategorii Event Społeczny.

Kapituła jednego z najbardziej prestiżowych konkursów w branży PR wyróżniła Srebrnym Spinaczem projekt, który powstał w odpowiedzi na zdjęcia Toma Hanksa z Fiatem 126 P opublikowane  przez aktora na profilu na Instagramie.

„Jestem niesamowicie poruszona i szczęśliwa iż akcja „Bielsko Biała dla Toma Hanksa" została nagrodzona w tak prestiżowym konkursie. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, wyróżnienie akcji, pomysłu, który zrodził się najpierw w moim sercu, któremu pomogła intuicja i wola walki, w efekcie której za matką trojki dzieci ruszyli partnerzy akcji, a  wszystko dla dzieci z oddziału Psychiatrii bielskiego szpitala. Po prostu dziękuję." – mówi Monika Jaskólska, inicjatorka akcji.

Wykorzystując zdjęcia  z Maluchem, które światowej sławy aktor zamieścił na swoim Instagramie i sprawnie łącząc temat ze swoim rodzinnym miastem – polską kolebką Fiata 126p – Monika Jaskólska na początki 2017 roku zainicjowała akcję „Bielsko Biała dla Toma Hanksa" i ogłosiła zbiórkę na zakup samochodu.

Z pomocą przyszli Partnerzy. Rafał Sonik, sfinansował zakup Fiata. Bielskie firmy, BB Odltimer Garage, Garage, FCA Poland i Carlex Design przez kilka miesięcy poddawały samochód profesjonalnej renowacji, w ramach której odrestaurowano karoserię, gruntownie wyremontowano silnik, zaprojektowano i wykonano piękne wnętrze inspirowane kolorystyką logotypu miasta Bielsko-Biała. Zadbano także o detale nawiązujące do pasji Toma Hanksa – maszyn do pisania.

Do akcji włączył się również Gemini Park w Bielsko Białej, gdzie w dniu 61. urodzin aktora „Maluch" został zaprezentowany po raz pierwszy, a także firma „Jadęzabiorę.pl", odpowiedzialna za transport malucha po Polsce oraz po Stanach Zjednoczonych.

 
(fot. Dariusz Kłosiński/Lotnisko Chopina)

Dzięki uprzejmości Lotniska Chopina w Warszawie Maluch 5 dni przed wylotem był wystawiony w ogólnodostępnej części hali odlotów, w strefie check-in LOT-u. Do Fiata została dołączona różowa przyczepka ze skarbonką do zbiórki pieniędzy w ramach wsparcia dla  akcji „Nie wypada nie pomagać". Ostatnim etapem podróży Malucha był rejs do Los Angeles na pokładzie Dreamlinera LOT-u.

„Zdobycie tak prestiżowej statuetki, jaką jest Srebrny Spinacz to duże wyróżnienie dla nas wszystkich – partnerów tej niezwykłej społecznej akcji, której piękno i ogromna siła napędowa tkwiła w nieprzeciętnym zaangażowaniu, partnerskiej współpracy i chęci zrobienia wspólnie czegoś dobrego." – mówi Adrian Kubicki, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej  LOT.

Głównym celem akcji była pomoc Szpitalowi Dziecięcemu w Bielsko Białej, zbudowanie szerokiego zasięgu i zaufania społecznego dla zbiórki charytatywnej i jej organizatorki działającej do tej pory lokalnie, a także promocja Bielsko Białej i Polski. Tom Hanks słynący ze wspierania akcji charytatywnych zapytany o przyczynę tak aktywnego udziału w inicjatywie odpowiedział, że urzekła go geneza akcji, czyli chęć niesienia przez Monikę Jaskólską pomocy dla lokalnego szpitala pediatrycznego. Dodał również, że „Nie możesz pomóc wszystkim organizacjom, ale możesz wspierać wybrane".

Konkurs „Złote Spinacze" wyłania najbardziej kreatywne, najskuteczniejsze kampanie oraz działania komunikacyjne.

Akcja „Bielsko-Biała dla Toma Hanksa" została nagrodzona w kategorii „Event Społeczny". Projekty zgłaszane w tej kategorii budują lub wzmacniają wizerunek instytucji publicznych lub NGO, a także zwracają uwagę na ważne cele lub problemy społeczne.

Gala z ogłoszeniem ostatecznych wyników odbyła się 7 grudnia br. w Hotelu Sofitel.

Źródło: PLL LOT
comments powered by Disqus