Pilot uczeń przeciąga Cessnę 172 podczas lądowania (film)

Wypadek Cessny 172 Skyhawk, fot. Youtube

21 listopada, na pasie startowym lotniska Old Bridge w stanie New Jersey rozbiła się Cessna Skyhawk (znaki rejestracyjne N8074E), ale nastoletni uczeń-pilot przeżył wypadek i zdążył uciec z samolotu na chwilę przed tym, jak stanął on w płomieniach. Sekwencja wydarzeń została zarejestrowana przez kamerę przemysłową.

Na filmie widzimy, jak Cessna 172 pilotowana przez ucznia-pilota podchodzi do lądowania z włączonymi światłami lądowania. Samolot leci bardzo wolno z wypuszczonymi klapami. Na początku manewr wydaje się standardowy, ale samolot przyziemia z lekkim odbiciem, po którym pilot decyduje się odejść na drugi krąg przechodząc na bardzo strome wznoszenie z nienaturalnie małą prędkością.

Chwilę później samolot został przeciągnięty i spadł na ziemię. Inni piloci widzący całe zdarzenie na radiu wołali do młodego pilota, aby ten natychmiast opuścił kabinę i uciekał, co na szczęście udało mu się zrobić.

Aktualnie Narodowa Rada Bezpieczeństwa Transportu (NTSB) oraz Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) prowadzą dochodzenie, które ma wyjaśnić przyczyny zdarzenia.

Wideo dokumentujące przebieg wypadku:

Źródło: planeandpilotamag.com
comments powered by Disqus