Międzynarodowe Targi Lotnictwa Lekkiego Pararudniki 2020 odwołane

Pararudniki 2020 - oświadczenie

Na pierwszy weekend czerwca (6-7 czerwca 2020 r.) zaplanowana była 10 jubileuszowa edycja Pararudnik – jedno z najwspanialszych, ogólnopolskich wydarzeń lotniczych, na którym co roku pojawia się cała masa nowego sprzętu pomagającego rzeszy ludzi spełniać marzenia o lataniu.

Od pierwszej edycji w 2011 roku na lotnisku w Rudnikach prezentowane są nowości, tu rodzą się kolejne pomysły i nowatorskie rozwiązania. Pararudniki wyrosły na lidera. Każdego roku mamy przygotowane ponad 2000 m² powierzchni wystawienniczej głównie pod dachem, a dla tych kórzy potrzebują więcej powietrza również pod chmurką. Zainteresowani mogą tu prezentować, testować i oglądać sprzęt w pełnej krasie i w naturalnym środowisku. W trakcie jednego weekendu na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego spotyka się cała śmietanka lotniczego środowiska. Pararudniki to kopalnia doświadczeń i wyjątkowa okazja do zapoznania się z szeroką ofertą rynku lotnictwa lekkiego.

Jednak z uwagi na obecnie panującą sytuację organizatorzy opublikowali oświadczenie, w którym z przykrością informują, że w związku z epidemią koronawirusa, odwołana zostaje tegoroczna edycja Pararudnik.

"Podobnie jak w latach poprzednich bardzo chcieliśmy Państwa gościć na naszym lotnisku. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości, pilotów, wystawców oraz całej obsługi lotniska i tego wydarzenia – jesteśmy przekonani o słuszności podjęcia tej niełatwej decyzji." – czytamy w komunikacie Zarządu i Dyrekcji Aeroklubu Częstochowskiego.

Równocześnie organizatorzy informują, iż kolejna edycja Pararudnik jest planowana na rok 2021. Wszelkie informacje będą zamieszczane na bieżąco na stronie internetowej www.pararudniki.pl oraz profilu facebookowym.

Źródło: pararudniki.pl
comments powered by Disqus