Przejdź do treści
B787 należacy do linii KLM, fot. youtube
Źródło artykułu

Linie KLM zwolnią kolejne 1000 pracowników z powodu koronakryzysu

Holenderskie linie lotnicze KLM poinformowały w czwartek, że z powodu kryzysu koronawirusowego zlikwidują kolejne 800 do 1000 miejsc pracy, gdyż ubiegłoroczne zmniejszenie zatrudnienia o 5 tys. osób okazało się niewystarczające.

"Redukcja ta jest jeszcze niezależna od nowych przedsięwzięć rządu z ostatnich 48 godzin" - zaznaczył szef KLM Pieter Elbers.

W środę rząd Holandii drastycznie zaostrzył restrykcje mające zahamować szerzenie się pandemii. Wprowadzono między innymi zakaz lotów pasażerskich z oraz do Wielkiej Brytanii, RPA i krajów Ameryki Południowej. Ponadto podróżni przybywający z terenów wysokiego ryzyka będą musieli nie tylko przedstawiać świadectwo negatywnego wyniku badania na koronawirusa, ale również poddawać się przed każdym lotem szybkiemu testowi.

Od początku wywołanego koronawirusem kryzysu państwo wsparło KLM kwotą 3,4 mld euro. Jednak sytuacja holenderskiego przewoźnika pozostaje nadal trudna ze względu na wolniejsze niż oczekiwano tempo powracania do normalnej działalności, co dotyczy zwłaszcza lotów dalekodystansowych. 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony