Eurolot od czerwca uruchomi połączenie z Wrocławia do Zadaru

Eurolot

Eurolot od czerwca do końca września br. uruchomi bezpośrednie połączenie z Wrocławia do Zadaru - poinformował w poniedziałek przewoźnik. Od kwietnia br. Eurolot zwiększy częstotliwość lotów między Wrocławiem i Warszawą oraz Gdańskiem i stolicą Polski.

Rejsy na trasie z Wrocławia do Zadaru będą obsługiwane dwa razy w tygodniu od 13 czerwca do 29 września br. Dwugodzinne loty wykonywane będą nowymi Bombardierami Q400 NextGen.

Obok Warszawy, Gdańska, Poznania i Krakowa, Wrocław jest piątym polskim miastem, które Eurolot łączy w nadchodzącym sezonie z Chorwacją.

"Jesteśmy pierwszą linią lotniczą, która zaproponowała Polakom bezpośrednie loty z Polski do najpopularniejszych chorwackich miejscowości turystycznych – Zadaru, Splitu, Dubrownika i Rijeki" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Eurolot Mariusz Dąbrowski.

Eurolot w sezonie letnim zwiększy też liczbę rejsów na trasach krajowych. W rozkładzie linii od 8 kwietnia znajdzie się więcej lotów na trasach Wrocław-Warszawa i Gdańsk-Warszawa. Od poniedziałku do piątku częstotliwość lotów z Dolnego Śląska i Pomorza do stolicy rośnie z siedmiu do dziewięciu dziennie. W soboty z Wrocławia do Warszawy dostępne są cztery połączenia, natomiast w niedziele sześć.

Eurolot powstał w 1996 roku, wykonując rejsy dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Jest spółką wyodrębnioną z grupy kapitałowej PLL LOT. Skarb Państwa posiada 62,1 proc, akcji, a pozostałe należą do LOT-u.

1 lipca 2011 r. Eurolot uruchomił własne połączenia lotnicze pomiędzy głównymi portami regionalnymi w Polsce, a od lata 2012 r. również połączenia międzynarodowe z lotnisk regionalnych. Aktualnie przewoźnik oferuje bezpośrednie połączenia z Polski m.in. do Zurychu i Amsterdamu oraz loty krajowe. (PAP)

aop/ je/

Źródło: PAP
comments powered by Disqus

Komentarze

Może by tak coś z Lublina wystartowało?

Czemu opłaca się wizzerowi czy ryanairowi?