Dwa śmigłowce Black Hawk przekazane policji

Dwa śmigłowce Black Hawk przekazane policji (fot. MSWiA)

W obecności premiera Mateusza Morawieckiego i szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego oficjalnie przekazano w piątek dwa śmigłowce S-70i Black Hawk dla policji. Nigdy wcześniej policja nie dostała nowych śmigłowców – podkreślił szef rządu.

Nigdy wcześniej policja nie dostała nowych śmigłowców. Zwykle były to helikoptery, śmigłowce, które były wykorzystywane wcześniej na potrzeby innych formacji, przede wszystkim wojska – powiedział podczas uroczystości na lotnisku na warszawskim Bemowie.

Protokół odbioru śmigłowców S-70i Black Hawk podpisali: Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i Prezes Zarządu PZL Mielec Janusz Zakręcki, po czym nastąpiło wręczenie symbolicznych kluczy.


(fot. MSWiA)

Staramy się żeby policja była dobrze wyposażona. Te śmigłowce to bezpieczeństwo Polaków – powiedział Premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości przekazania śmigłowców Black Hawk.


(fot. MSWiA)

Trzeba było zrobić wszystko, aby do polskiej policji, by ta mogła efektywnie i skutecznie dbać o bezpieczeństwo Polaków, trafiły nowe śmigłowce – powiedział Joachim Brudziński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. – Gdyby nie decyzja Premiera Mateusza Morawieckiego i życzliwość Minister Finansów Teresy Czerwińskiej, musielibyśmy ze wstydem w kolejne lata wchodzić z najmłodszym 13-letnim śmigłowcem – dodał.


(fot. MSWiA)

Chciałbym podziękować i pogratulować Komendantowi Głównemu Policji, że tak sprawnie przeprowadził ten zakup i dotrzymał słowa, kiedy meldował, że jeszcze w listopadzie wylądują śmigłowce S-70i Black Hawk. Chciałbym życzyć funkcjonariuszom, którzy na co dzień będą na pokładach tych śmigłowców dbać o bezpieczeństwo Polaków, aby z każdego lotu bezpiecznie wrócili do swoich bliskich – powiedział Minister Joachim Brudziński podczas uroczystości przekazania śmigłowców Black Hawk. – Od dziś policja będzie wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt i będzie jedną z najnowocześniejszych formacji mundurowych w Europie – podsumował.


(fot. MSWiA)

Maszyny mają być wykorzystywane m.in. dla potrzeb jednostek antyterrorystycznych, które potrzebują sprzętu do szybkiego desantu, ewakuacji i sprawnego przemieszczania się po kraju.

Policja eksploatuje 11 śmigłowców, z których najstarszy ma 47 lat. Porozumienie ws. zakupu dwóch maszyn podpisano w maju. W połowie listopada zawarta została umowa na zakup trzeciego śmigłowca S-70i Black Hawk dla polskiej policji.

Źródło: PAP
comments powered by Disqus