SkyShow na lotnisku Częstochowa Rudniki

Lotnisko Częstochowa Rudniki

W dniach 8-9 września na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego w Rudnikach odbędzie się pierwsza edycja imprezy pod nazwą SkyShow Częstochowa, które to przedsięwzięcie organizowane jest przez polsko-włoską firmę Palazzi przy współpracy z Urzędem Miasta Częstochowy.

Jak informują organizatorzy, na częstochowskim niebie będzie można zobaczyć światowej sławy akrobatów, jak również najlepszych pilotów z naszego kraju. Na SkyShow pojawią się m.in. The Flying Bulls, Peter Besenyai, Uwe Zimmermann, Artur Kielak i Ireneusz Rozum.
   
Poza akrobacjami uczestnicy SkyShow Częstochowa zobaczą w locie zaprezentuje się wiele ciekawych maszyn, w tym m.in.: śmigłowiec Bell 407, legendarny CSS-13, PZL M18 Dromader, Piper Cub, wiatrakowiec Xenon i Curtiss Jenny.

Nie zabraknie także możliwości odbycia lotów widokowych, które będą realizowane przez kilka samolotów AN-2. Lotnicza część SkyShow jest koordynowana przez Stowarzyszenie Promocji Lotnictwa "Od Śmigła". Więcej szczegółów dotyczących imprezy zostanie opublikowanych w najbliższym czasie.

Źródło: odsmigla.com
comments powered by Disqus