III Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla

model samolotu kartonowy (fot. kartonwork.pl)

Nowotomyski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miejski w Nowym Tomyślu zapraszają modelarzy do udziału w trzeciej edycji Konkursu Modeli Kartonowych o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla, który odbędzie się w dniach 18-19.03.2017 r. w Nowotomyskim Ośrodku Kultury, przy ul. Tysiąclecia 3.

W konkursie mogą brać udział modelarze indywidualni, kluby, modelarnie i stowarzyszenia modelarskie. Liczba i wiek uczestników jest nieograniczona. Każdy z uczestników może zgłosić dowolną ilość modeli w danej klasie. Do konkursu będą przyjmowane wyłącznie modele kartonowe (bez podziału na klasę standard i waloryzowane) wykonane własnoręcznie. Dokumentacja wykonania modelu nie jest wymagana. Nie pobiera się żadnych opłat z tytułu zgłoszenia modeli do konkursu.

Celem konkursu jest popularyzacja modelarstwa wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych jako jednej z form spędzania wolnego czasu oraz kształtowania zdolności manualnych i wyobraźni przestrzennej; wymiana doświadczeń pomiędzy modelarzami i nawiązywanie kontaktów z klubami modelarstwa kartonowego na terenie Polski; prezentacja modeli mieszkańcom regionu i miasta Nowy Tomyśl oraz promocja regionu i miasta Nowy Tomyśl.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie Karty Zgłoszeniowej i przesłanie do dnia 16.03.2017 r. do godziny 24:00 na adres e-mail: konkurs.nowytomysl@gmail.com

Każdy z uczestników konkursu otrzyma pamiątkowy znaczek okolicznościowy. Zwycięzcy pierwszych trzech miejsc otrzymują dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo do zdobycia jest Puchar za najlepszy model polskiego samolotu lub samolotu w barwach polskich.

Orientacyjny program konkursu:

18.03.2017 (sobota)
8.00-13.00 – przyjmowanie modeli
14.00-15.00 – odprawa sędziów
15.00-17.00 – sędziowanie

19.03.2017 (niedziela)
9.00-12.00 – zwiedzanie wystawy pokonkursowej
10.00-11.30 – zwiedzanie miasta z przewodnikiem
12.00-13.00 – ogłoszenie wyników, zakończenie konkursu

Więcej informacji można znaleźć w Regulaminie oraz na stronie: www.nok.home.pl

Źródło: nok.home.pl
comments powered by Disqus