Przejdź do treści
Źródło artykułu

Lotnicy wzywają Warszawiaków: Rozpalmy lotniczy płomień!

W imieniu płk pil. Kazimierza Pogorzelskiego ze Stowarzyszenia Lotników Polskich zapraszamy gorąco wszystkich kochających lotnictwo i szanujących tradycje lotnicze Polski na coroczne spotkanie pod Pomnikiem Lotników na Polu Mokotowskim "Rozpalmy Lotniczy Płomień" !

W dniu 31 października 2019 r. o godzinie 17:00, przed pomnikiem Poległych Lotników Polskich na Polu Mokotowskim przy GUS,  przedstawiciele organizacji lotniczych zapalą z nami lotniczy znicz i razem z naszym światłem połączymy się myślami z tymi co na zawsze wzlecieli do Niebieskiej Eskadry.

W ten jak zawsze piękny wieczór spotykamy się z licznymi organizacjami lotniczymi, miłośnikami lotnictwa, mieszkańcami Warszawy, oraz tymi którzy niosąc tradycję "Znicza Pokoleń" dbają aby tradycja Lotniczego Mokotowa nigdy nie zgasła.

Ten znakomity obyczaj (zainicjowany przez płk dr. pil. Zbigniewa Wdowczyka) na trwale wpisał się w budowę lotniczej wspólnoty i ze wzrastającym zasięgiem "Nieba bez granic" z każdym rokiem powiększa grono honorowych uczestników.

Nadajmy więc tej Tej akcji szerszy wymiar, opowiedzmy o nim znajomym, zwróćmy się o uczestnictwo do szkół, organizacji, wojska, instytucji i wszystkich mieszkańców Warszawy.

Niech ogrzeje coraz więcej serc warszawiaków, którzy zapomnieli o tym, że Pole Mokotowskie to historyczne, niegdyś pierwsze lotnisko Warszawy, gdzie powstawały zręby polskiego lotnictwa.

Zanim rozegrała się „Bitwa o Anglię”, we wrześniu 1939 roku myśliwcy Brygady Pościgowej bronili stolicy przed nalotami bombowymi z Pola Mokotowskiego, odnieśli wspaniałe zwycięstwa w walkach powietrznych nad przeważającym wrogiem.

Pamiętajmy o nich!

Stowarzyszenie Lotników Polskich
Niebo bez granic

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony