Najpierw zawody rozpoczną szybownicy, potem będą modelarze

Mistrzostwa i Zawody Szybowcowe Częstochowa 31.07 - 09.08.2009 r.

Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Klub-A, VII Krajowe Zawody Szybowcowe w klasie Klub-B, Mistrzostwa Polski modeli latających na uwięzi w klasie F2A, F2B, F2C, F2D w gronie juniorów i seniorów oraz Otwarte Zawody Międzynarodowe o Puchar Świata modeli akrobacyjnych na uwięzi w klasie F2B. Dla organizatorów wszystkich imprez, działaczy Aeroklubu Częstochowskiego, sierpień zapowiada się jako bardzo gorący miesiąc nie tylko ze względu na zapowiadane upał.

- Impreza goni imprezę - przyznaje dyrektor ACz Michał Braszczyński, który większość czasu spędza na terenie lotniskach w podczęstochowskich Rudnikach.

Szybowce nad częstochowskim niebem polatają do najbliższej niedzieli. Oczywiście jeśli warunki pogodowe nie spłatają lotnikom psikusa. Ale prognozy dla szybowników są pomyślne.

Po dwóch dniach rywalizacji w klasie Klub-B, która odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Częstochowy Tadeusza Wrony, świetnie spisywali się dwaj częstochowianie - Mariusz Zając i Jacek Bogatko, którzy zajmują odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.
(...)
Od 21 do 23 sierpnia na kręgach modelarskich zlokalizowanych przy stadionie miejskim przy ul. Olsztyńskiej królować będą natomiast miłośnicy modeli latających na uwięzi. To widowiskowa dyscyplina.

Pełna treść artykułu na stronie naszemiasto.pl

Źródło: naszemiasto.pl
comments powered by Disqus