Kąkolewo/lotnisko: szybowce polecą już w wakacje?

szybowiec

Wiele wskazuje na to, że już latem nad Kąkolewem być może zaczną latać szybowce. Sprawa nabycia przez Aeroklub Poznański byłego lotniska zmierza w dobrym kierunku.

Na początku tego roku informowaliśmy o sensacyjnych planach związanych z terenem dawnego lotniska wojskowego w Kąkolewie pod Grodziskiem. Nabyciem tego terenu od prywatnego przedsiębiorcy Macieja Cecuły zainteresowany jest Aeroklub Poznański im. Wandy Modlibowskiej, który aktualnie swoje lotnisko zlokalizowane ma w Kobylnicy na terenie gminy Swarzędz.

Na początku lutego, zarówno przedstawiciele aeroklubu, jak i politechniki, a także władze obu zainteresowanych tematem gmin spotkały się wraz z właścicielem na terenie lotniska. Wówczas podkreślano, że wiele w tej sprawie zależy od decyzji walnego zgromadzenia aeroklubu, które musi wypowiedzieć się w kwestii ewentualnych przenosin bazy z Kobylnicy.

- Taka decyzja już zapadła - informuje nas teraz Krzysztof Maciejewski, zastępca dyrektora Aeroklubu Poznańskiego im. Wandy Modlibowskiej. - W 95 procentach członkowie walnego zgromadzenia opowiedzieli się za przeprowadzką. To z pewnością pierwszy i ważny krok ku sfinalizowaniu tego historycznego przedsięwzięcia.

Cały artykuł można przeczytać na stronie: www.poznan.naszemiasto.pl

Źródło: naszemiasto.pl
comments powered by Disqus