Przejdź do treści
Funkcjonariusze Straży Granicznej w Porcie Lotniczym Wrocław (fot. nadodrzanski.strazgraniczna.pl)

Bagaż pozostawiony bez opieki przyczyną ewakuacji na lotnisku we Wrocławiu-Strachowicach

Kolejna ewakuacja podróżnych na lotnisku we Wrocławiu-Strachowicach. Powodem ponownie był pozostawiony bez opieki bagaż.

Do kolejnej ewakuacji podróżnych z wrocławskiego lotniska z powodu pozostawionego bagażu doszło w niedzielę (8 sierpnia) około godziny 19. Bagaż bez nadzoru zawsze traktowany jest jako zagrożenie, co wiąże się ze wszczęciem odpowiednich procedur bezpieczeństwa.

W niedzielę wieczorem pirotechnicy z Placówki Straży Granicznej we Wrocławiu-Strachowicach otrzymali informację od Służby Ochrony Lotniska o pozostawionej torbie podróżnej. Sportowa torba podróżna pozostawiona została tym razem w okolicy drzwi zewnętrznych terminala osób przylatujących na lotnisko. W wyniku sprawdzenia zapisu z kamer oraz na podstawie analizy ryzyka, bagaż został uznany jako mogący stworzyć zagrożenie.

Zwołany sztab kryzysowy, z uwagi na przeprowadzenie koniecznego rozpoznania pirotechnicznego, postanowił o ewakuacji 250 pasażerów znajdujących się w części ogólnodostępnej strefy przylotów zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz terminala. Po dokładnym sprawdzeniu torby podróżnej bagaż zawierający rzeczy osobiste uznano za bezpieczny.


Pirotechnik Straży Granicznej (fot. nadodrzanski.strazgraniczna.pl)

Straż Graniczna apeluje do podróżnych o rozwagę i niepozostawianie bez opieki bagaży, a także zwrócenie uwagi na tych, którzy przyczyniają się do tego typu utrudnień. Każdorazowe pozostawienie bagażu bez opieki skutkuje uruchomieniem szeregu procedur bezpieczeństwa oraz utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu lotniczego. Za pozostawienie bagażu bez opieki grozi mandat karny w wysokości 500 zł, natomiast zarządzający lotniskiem może dochodzić od osoby odszkodowania związanego z kosztami przeprowadzonej akcji i związanymi z tym utrudnieniami na lotnisku.

FacebookTwitterWykop

Nasze strony