Skrzydła nad Sandomierzem

Skrzydła nad Sandomierzem (fot. muzeumsp.pl)

Muzeum Sił Powietrznych zaprasza na IV edycję projektu artystyczno-lotniczego z serii „Skrzydła nad…”. To nowa odsłona i kontynuacja projektu z Kazimierza. Impreza odbędzie się 14 września 2019r. w Sandomierzu i będzie połączoną z obchodami święta 3. Batalionu Radiotechnicznego.

Poszczególne elementy składające się na projekt odbywać się będą na terenie jednostki (godz. 9:00 – odsłonięcie pomnika patrona ppłk. Wiktorowskiego), na rynku głównym (godz. 10:30 – uroczysta msza polowa w intencji Lotników Polskich oraz specjalna, zgodna z ceremoniałem wojskowym zbiórka Jednostki – godz. 11:30), na bulwarze im. Piłsudskiego (wystawa sprzętu wojskowego, prezentacje promocyjno – edukacyjne  muzeów wojskowych i jednostek lotniczych. Będą także koncerty, w tym koncert laureatów Festiwalu Piosenki Lotniczej.

Główną atrakcją lotniczą będą pokazy, w których udział weźmie Zespół Akrobacyjny ORLIK z 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. – Po raz pierwszy będą z nami spadochroniarze z WAT – Sky Magic S3 – zdradzają organizatorzy.

Koordynatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Andrzej Królikowski. Impreza została objęta patronatem honorowym Burmistrza Sandomierza Marcina Marca.

Głównymi organizatorami wydarzenia są Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Sandomierskie Centrum Kultury przy współpracy wydawnictwa Kagero.

Muzeum Sił Powietrznych zaprasza do strefy edukacyjnej do Sandomierza – bulwar J. Piłsudskiego.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: Muzeum Sił Powietrznych
comments powered by Disqus