Lekcje z głową w chmurach od dęblińskiego muzeum

Lekcje z głową w chmurach od dęblińskiego muzeum (fot. muzeumsp.pl)

Czasowe zamknięcie wystaw dla widzów nie oznacza, że kontakt z widzami ma być ograniczony. – Brak komunikacji bezpośredniej z Państwem jest dla nas trudny, szczególnie gdy jeszcze tak niedawno, gościliśmy w naszych progach liczne grono miłośników lotnictwa, mieszkańców Dęblina, naszych Przyjaciół – mówi Paweł Pawłowski, Dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Dlatego Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie uruchomiło nowy projekt edukacyjny pn "wirtualne lekcje muzealne". Informacje o tym co się dzieje w Muzeum publikowane są na stronie internetowej www.muzeumsp.pl oraz w mediach społecznościowych.

Wśród przygotowanych propozycji są:

1. Wirtualne lekcje muzealne – pracownicy dęblińskiej placówki zachęcają swoich widzów do przyłączenia się do akcji #zostanwdomu i skorzystania z oferty wirtualnego kontaktu z dziedzictwem techniki lotniczej. Wśród wirtualnych lekcji znalazły się takie propozycje, jak: "Z kokpitu na pokazy mody. Lotnicze pret’a’porter", "Sztandar Polskich Sił Powietrznych na Zachodzie w zbiorach muzeum sił powietrznych w Dęblinie" oraz "Alfabet fonetyczny" – alfabet NATO, który powstał, aby zapobiegać błędom w komunikacji, zwłaszcza gdy współpracują ze sobą ludzie z różnych krajów o różnych akcentach i wymowie.
Więcej na stronie: www.muzeumsp.pl/edukacja/projekty-edukacyjne/wirtualne-lekcje-muzealne/

2. Zwiedzanie muzeum – film: www.muzeumsp.pl/muzeum/filmy-promocyjne/

3. Publikacje on-line: www.muzeumsp.pl/kolekcja/wydawnictwa-muzealne/

4. Media społecznościowe: www.facebook.com/MuzeumSilPowietrznychWDeblinie/

Zamknięcie wystaw dla publiczności nie oznacza też, że pracownicy całkowicie zaprzestali swojej codziennej pracy: ochrony zbiorów, ich dokumentacji czy bieżącej konserwacji. Są wciąż na służbie dla dziedzictwa i kultury. Ten czas poświęcają na przygotowanie zaplanowanych inwestycji, nowej oferty edukacyjnej i wystaw.


Prace porządkowe na ekspozycji stałej – domek pilota (fot. M. Serafin)

Pracują wszystkie działy muzeum oraz pracownicy firm z nami kooperujących. Naszym podstawowym zadaniem jest ochrona zgromadzonych zbiorów. Jesteśmy do tego przygotowani i mamy nadzieję, że sił nam nie zabraknie – informują pracownicy Muzeum.

Jeszcze raz zapraszamy na "wirtualne lekcje muzealne" dęblińskiego Muzeum.

Źródło: Muzeum Sił Powietrznych
comments powered by Disqus