II Ogólnopolski Mityng Modelarski w Dęblinie

II Ogólnopolski Mityng Modelarski w Dęblinie  Zapraszamy modelarzy i miłośników plastikowych modeli redukcyjnych na II Ogólnopol

Zapraszamy modelarzy i miłośników plastikowych modeli redukcyjnych na II Ogólnopolski Miting Modelarski, który odbędzie się w dniach 9-10 listopada 2019 r. w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, ul. Lotników Polskich 1.

Mityng modelarski w Dęblinie ma charakter otwarty. Organizatorzy zapraszają do udziału modelarzy indywidualnych oraz zrzeszonych w organizacjach i klubach modelarskich w kraju i za granicą. Do oceny przyjmowane są wyłącznie modele redukcyjne wykonane z tworzywa sztucznego (polistyren, żywice poliuretanowe itd.) oraz z metalu (zestawy fototrawione, odlewy itd. – do samodzielnego montażu).

W Mityngu może uczestniczyć modelarz z dowolną ilością samodzielnie wykonanych modeli w danej klasie startowej. W klasyfikacji końcowej uwzględniony zostanie jedynie najlepszy model zawodnika w danej klasie. We wszystkich klasach startowych nastąpi podział na kategorie wiekowe: młodzik (do 13 lat) junior (od 13 do 18 lat) oraz senior (od 18 lat).

Naszym zamierzeniem jest nagrodzenie i prezentacja plastikowych modeli redukcyjnych, integracja środowiska pasjonatów lotnictwa oraz promocja modelarstwa jako hobby łączącego pokolenia. Wydarzenie jest również okazją do promocji tradycji Sił Powietrznych i dziejów polskiego lotnictwa – mówią organizatorzy.

Organizatorami wydarzenia są: Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, Redakcja Magazynu Super Model oraz Kagero Publishing.

Modele można zgłaszać elektronicznie do dnia 6 listopada 2019 r. do godziny 23:59 poprzez specjalnie przygotowany formularz na stronie konkursu w Systemie Obsługi Wydarzeń Modelarskich Scale Modeling (kliknij aby przejść do strony) – zakładka „Zawodnicy”.

Dla uczestników przewidziane są nie tylko nagrody, ale i dodatkowe atrakcje: m.in. zwiedzanie wystaw w Muzeum z przewodnikami,  zwiedzanie dęblińskiej Szkoły Orląt  i Garnizonu Dęblin, wycieczka po Twierdzy Dęblin, wystawy klubowe, warsztaty modelarskie i giełda.

Więcej informacji na stronie www.muzeumsp.pl oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: Muzeum Sił Powietrznych
comments powered by Disqus