„Na pierwszej linii”: Bartosz Bera – spotkanie z lotniczym fotografem

Śmigłowce bojowe Mi-24 (fot. Bartek Bera)

Gościem najbliższego spotkania z cyklu „Na pierwszej linii” będzie fotograf Bartosz Bera, który m.in. dokumentował misje w Afganistanie oraz Baltic Air Policing na Litwie. Z entuzjazmem fotografuje polskie wojsko, szczególnie lotnictwo, nie ustaje też w poszukiwaniu tego jedynego i najlepszego ujęcia.

Bartosz Bera specjalizuje się w fotografii lotniczej, w tym zdjęciach wykonywanych techniką „air to air”. Ma niezbędną specjalistyczną lotniczą wiedzę. Podczas sesji zdjęciowych z powietrza tworzy z pilotami zgraną, w pełni odpowiedzialną załogę. W trakcie spotkania zaprezentuje również fotografie ukazujące działania wojsk specjalnych oraz nieprezentowany dotąd materiał przygotowany z okazji stulecia lotnictwa.

Cykl „Na pierwszej linii – spotkania z fotografami wojennymi” jest poświęcony współczesnej, polskiej fotografii wojennej. Na comiesięcznych spotkaniach słuchacze mogą porozmawiać z czołowymi polskimi fotografami, którzy prezentują swoje zdjęcia ukazujące realia konfliktów zbrojnych.


F-16 (fot. Bartek Bera)

Zapraszamy na spotkanie fanów lotniczeh fotografii 13.03.2018 r. (wtorek), ogodzinie 18:00 do Muzeum Powstania Warszawskiego, Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Wstęp wolny po rejestracji mailowej: spotkanie@1944.pl

W Muzeum Powstania Warszawskiego byłem po raz pierwszy gdy je otwierano – w 2004 roku. Były takie tłumy, że nie wszedłem i musiałem zadowolić się książką Daviesa. Nadrobiłem przy kolejnej okrągłej rocznicy w 2009 r. Nigdy nie myślałem że będę miał okazję wrócić tam w innej roli. Wielką nobilitacją jest dla mnie fakt, że będę mógł zaprezentować swoje zdjęcia w ramach cyklu "Na pierwszej linii", który wcześniej gościł najlepszych polskich fotografów wojennych z legendarnym Krzysztofem Millerem na czele – mówi Bartosz Bera. – Jeśli ktoś ma ochotę podyskutować ze mną, obejrzeć zdjęcia śmigłowców z SGPSz, myśliwców z Baltic Air Policing czy sił specjalnych (oczywiście z wydatnym udziałem smigieł) to zapraszam we wtorek 13 marca do Muzeum Powstania Warszawskiego. Będzie bonus w postaci niepublikowanych fotografii – także z projektu robionego na 100 lecie lotnictwa wojskowego – zaprasza fotograf.


Bartosz Bera (fot. archiwum Bartosza Bery/FB)

Źródło: Muzeum Powstania Warszawskiego
comments powered by Disqus