"Mirek w kosmosie" – konkurs Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

"Mirek w kosmosie" - konkurs Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie (fot. muzeumlotnictwa.pl)

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie zaprasza do udziału w konkursie dla dzieci pt. "Mirek w kosmosie".

Konkurs jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku do 14 lat. Polega na wysłuchaniu rozdziału pt. "Mirek w kosmosie" pochodzącego z książki "Awiatorzy" autorstwa Anny Litwinek, której promocję krakowska placówka niedawno organizowała – LINK. Kolejny krok to wykonanie techniką dowolną pracy inspirowanej wymienionym wyżej rozdziałem.

Dzięki tej historii dowiecie się jak wyglądał pierwszy lot w kosmos z udziałem polskiego kosmonauty Mirosława Hermaszewskiego. Jeżeli spodoba się Wam to opowiadanie, to możecie mieć całą książkę! Wystarczy, że dowolną techniką wykonacie pracę zainspirowaną tą historią.

Ilustracje, wiersze, budowle – ogranicza Was tylko wyobraźnia! Trzy najciekawsze prace zostaną nagrodzone książkami "Awiatorzy" przekazanymi Muzeum Lotnictwa Polskiego przez Wydawnictwo Znak!

Prace wraz ze zgłoszeniem podpisanym przez opiekuna prawnego uczestnika z podaniem imienia, nazwiska i wieku autora należy nadsyłać na adres deum@muzeumlotnictwa.pl do dnia 25.04.2021 r.

Więcej informacji w Regulaminie.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane w dniu 27 kwietnia 2021 r. na profilu FB Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Zapraszamy chętnych do udziału w konkursie do przygotowania sobie ok. 26 min., zajęcia wygodnej pozycji i wysłuchajcie opowiadania "Mirek w Kosmosie". A potem do dzieła.

Źródło: Muzeum Lotnictwa Polskiego
comments powered by Disqus