Komunikat MON w sprawie Air Show 2017

Ministerstwo Obrony Narodowej - logo

Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało komunikat sprawie Air Show 2017 w Radomiu, który zamieszczamy poniżej.

"W związku z nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi rzekomego wycofania się  Ministra Obrony Narodowej oraz Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych z organizowania międzynarodowych pokazów lotniczych w 2017 roku w Radomiu wyjaśniamy, że zarówno MON jak i Wojsko Polskie były i w dalszym ciągu są gotowe współorganizować to przedsięwzięcie.

W ramach przygotowywanych na sierpień 2017 roku pokazów lotniczych Wojsko Polskie planuje ponadto zorganizować również dużą wystawę sprzętu wojskowego, w tym m.in. samolotów, śmigłowców, czołgów, pojazdów opancerzonych oraz innego uzbrojenia.

Na prośbę Pana Radosława Witkowskiego, Prezydenta Miasta Radomia, Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych ograniczyło program pokazów lotniczych do jednego dnia.

Jednocześnie informujemy, że na posiedzenie Rady Miasta Radomia, które odbyło się 1 czerwca 2017 r., Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przekazało wszelkie niezbędne materiały dotyczące programu pokazów – w formule jednodniowej, o którą zabiegał Prezydent Radomia."


mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz
Rzecznik prasowy MON

Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej
comments powered by Disqus