Piknik Latawcowy w Tarnobrzegu

Latawiec z locie (fot. aeroklub-lodz.pl)

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w Pikniku Latawcowym, który odbędzie się w dniu 24 pździernika 2021 r. nad Jeziorem Tarnobrzeskim w okolicach Mariny.

Celem konkursu jest spotkanie sympatyków działań w tarnobrzeskich modelarniach, wykonanie techniką dowolną latawców oraz ich prezentacja w locie podczas pikniku.

Warunkiem uczestnictwa jest samodzielnie wykonany latawiec, w kategorii latawców: Płaskie, Skrzynkowe, Open (latawce fabryczne oraz własne bez ograniczeń wieku uczestnika konkursu).

Uczestnicy konkursu zgłaszają się z gotowym latawcem do biura organizacyjnego do godz. 10:30. Prezentacja i ocena latawców odbędzie się przed rozpoczęciem konkursu lotów.

Zawodnicy będą rywalizować w następujących kategoriach wiekowych:
I kategoria 8–16 lat – latawce płaskie,
II kategoria 8-16 lat – latawce skrzynkowe,
III kategoria OPEN – bez ograniczeń wiekowych.

Oceny rozstrzygnięcia konkursu dokona komisja powołana przez organizatora w oparciu o następujące kryteria: walory estetyczne, wygląd, oryginalność wykonania oraz lot modelu latawca. W kategorii OPEN tylko ocena lotu modelu latawca.

Zgłoszenia do konkursu można dokonać telefonicznie pod numerem 695-613-191 lub email-owo: jzak@op.pl do dnia: 22 października 2021 r. do godz. 14:00.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych (opady deszczu) piknik odbędzie się w innym terminie.

Więcej informacji w Regulaminie oraz na stronie www.mosir.tarnobrzeg.pl

Źródło: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu
comments powered by Disqus