Święto Latawca w Gnieźnie

Latawiec z locie (fot. aeroklub-lodz.pl)

Po roku przerwy, powraca do Gniezna znana i lubiana impreza rodzinną: Święto Latawca. Tegoroczna edycja odbędzie się już 26 września 2021 r. przy ul. Sportowej w Gnieźnie (plac za terenem GOSiR).

W ramach imprezy, odbędą się dwa konkursy: dla konstruktorów latawców oraz… pilotów dronów.

Celem konkursu jest propagowanie twórczości techniczno-plastycznej mieszkańców Gniezna i okolic, rozwijanie wrażliwości estetycznej, rozwijanie potencjału twórczego; integracja pokoleniowa oraz środowiskowa.

Tematem pierwszego konkursu jest „Latawiec”. Latawce muszą być wykonane własnoręcznie, technika  prac dowolna. Prace mogą być wykonane indywidualnie lub grupowo przez uczestników.

Każdy uczestnik konkursu może zgłosić jeden lub dwa latawce (płaski i skrzynkowy). Prace oceniane będą pod kątem: oryginalności pomysłu, estetyki wykonania, sposobu realizacji i zdobienia latawca.

Osobno odbędzie się konkurs na najbardziej atrakcyjny lot latawca. Oceniana będzie wysokość lotu, oraz wykonywane ewolucje.

Drugi konkurs to przelot dronem (uczestnik konkursu musi posiadać własnego drona oraz odpowiednie uprawnienia i zezwolenia) slalomem na wytyczonej trasie o długości do 20 m i wysokości 1 m. Oceniane będą szybkość i sprawność przelotu. Każdy uczestnik jest zobowiązany do wcześniejszej rejestracji i podpisaniu oświadczenia o odpowiedzialności za stan techniczny drona.

Harmonogram Święta Latawca:
10:00-11:00 – rejestracja uczestników
11:00-12:30 – zawody 
14:00 – wręczenie nagród

Więcej informacji w Regulaminie oraz na stronie www.mok.gniezno.pl

Źródło: Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie
comments powered by Disqus