100 pytań do Spike'a – uczestnika Red Bull X-Alps

100 pytań do Spike'a – uczestnika Red Bull X-Alps (fot. Michał Gierlach)

Ostatnio wszyscy izolujemy się i unikamy dużych skupisk, a to wszystko za sprawą koronawirura. Wszelka aktywność, w tym także lotnicza przenoszona jest do internetu.

Nawet znany i utytułowany paralotniarz Michał Gierlach organizuje interaktywną transmisję live, podczas, której będzie odpowiadał na pytania fanów paralotniarstwa. Pilot Paralotniowej Kadry Narodowej pomyślał o zorganizowaniu takiego wydarzenia w związku z odbywaną kwarantanną, a co za tym idzie nadmiarem wolnego czasu.

Michał Gierlach, jako jedyny reprezentant Polski, zmierzył się w 2017 roku z trudami transalpejskiego wyścigu Red Bull X-Alps.

Red Bull X-Alps to jeden z najtrudniejszych wyścigów przygodowych na Świecie. Do pokonania jest dystans ponad 1000km, z Salzburga do Monako, wyłącznie na własnych nogach lub za pomocą paralotni. Dla utrudnienia zadania zawodnicy muszą zaliczyć wymagające punkty zwrotne takie jak np. Matterhorn czy Mont Blanc.

Michał zadebiutował trzy lata temu wśród 32 zawodników z 21 krajów, wybranych spośród najbardziej utalentowanych i najlepiej odnajdujących się w górskich warunkach pilotów paralotni.

Latanie jest marzeniem wspólnym dla wielu osób. O to jak je zrealizować można zapytać doskonałego pilota, uczestnika Red Bull X-Alps, Michała Gierlacha, który zastanawia się czy w 2021 roku nie podjąć ponownie tego wyzwania.

Zapraszamy do udziału. Interaktywna transmisja live startuje w czwartek 26 marca 2020 r. o godz. 19:00.

Wpisujcie swoje pytania/tematy do poruszenia w komentarzach na stronie wydarzenia lub w wiadomościach prywatnych na profilu facebookowym Michała Gierlacha.

Źródło: Michał Gierlach
comments powered by Disqus