Przejdź do treści
Samoloty na Lotnisku Przasnysz (fot. Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa PW)
Źródło artykułu

Realizacja projektu ”Szkoły letnie geomatyki i inżynierii lotniczej na Politechnice Warszawskiej"

Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej poinformował, że od 1 stycznia 2022 r. startuje, we współpracy z Wydziałem Geodezji i Kartografii PW z realizacją wspólnego projektu "Szkoły letnie geomatyki i inżynierii lotniczej na Politechnice Warszawskiej" w ramach konkursu SPINAKER – Intensywne Międzynarodowe Programy Kształcenia, ogłoszonego przez NAWA Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej.

Wsparciem objętych zostanie 80 kandydatów na studia, którzy w ramach dwóch szkół letnich: Inżynierii Lotniczej oraz Geomatyki wezmą udział w zajęciach dydaktycznych z zakresu między innymi: mechaniki lotu, aerodynamiki, symulacji systemów lotniczych, wytrzymałości konstrukcji, materiałów lotniczych, nowoczesnych metod wytwarzania, druku 3D, wykorzystania bezzałogowych statków powietrznych, jak również analizy danych pomiarowych.

Zajęcia praktyczne będą realizowane między innymi w laboratorium Ośrodka Badań Lotniczych (OBLot) w Przasnyszu oraz w Obserwatorium Geodezyjno-Astronomicznym oraz Centrum Analiz Geoprzestrzennych i Obliczeń Satelitarnych (CENAGIS).

Kierownikiem projektu jest dr inż. Antoni Kopyt z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa PW, a prace na Wydziale Geodezji i Kartografii PW koordynuje dr inż. Krzysztof Bakuła – Prodziekan ds. studenckich i współpracy międzynarodowej.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony