Przejdź do treści
Źródło artykułu

Lubuskie: rekordowe wakacje na lotnisku Zielona Góra-Babimost

Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost odnotował rekordowe wyniki przewozowe w lipcu i sierpniu br. W sierpniu lotnisko obsłużyło 7679, najwięcej w tym roku – poinformował Urząd Marszałkowski Woj. Lubuskiego.

W komunikacie dodano, że w porównaniu z sierpniem 2019 r. (przed pandemią) z usług lubuskiego lotniska skorzystało 4472 pasażerów.

Pod względem wypełnienia samolotu w czołówce podczas tegorocznych wakacji znalazły się takie kierunki jak Antalya (Turcja) i Burgas (Bułgaria). Połączenia te znalazły się w ofercie wakacyjnej, podobnie jak loty do Gdańska i Rijeki (Chorwacja).

Z kolei w lipcu 2022 r. na lotnisku położonym w Nowym Kramsku w pobliżu Babimostu odprawiono łącznie 7120 osób. To wzrost liczby pasażerów o niemal 62 proc. w porównaniu z czerwcem 2022 r. i o 58 proc. więcej w porównaniu z lipcem 2019 r. Zrealizowane zostały 364 starty i lądowania.

W celu dalszego poszerzania oferty lotniska trwają procedury w sprawie uruchomienia lotów do Londynu. Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego jest na etapie rozstrzygania postępowania, w którym będzie wyłoniony przewoźnik.

Połączenia do Londynu mają obejmować co najmniej dwie rotacje w tygodniu, w tym podczas weekendu. Dodatkowo w planach jest wprowadzenie do oferty zimowych lotów poza granice Europy.

"Robimy wszystko, by lotnisko miało ciekawą ofertę. Mamy też plany na przyszłość związane z (...) powiększeniem możliwości, jeśli chodzi o liczbę odprawionych pasażerów, komfort świadczonych usług i bezpieczeństwo podróżnych” – powiedział cytowany w informacji członek Zarządu Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony