LOTOS Gdynia Aerobaltic Airshow już za miesiąc

Grob G109 z zespołu Aerosparx w nocnym pokazie (fot. Aeropact)

LOTOS Gdynia Aerobaltic już niedługo ponownie zagości na gdyńskiej Plaży Miejskiej oraz lotnisku Gdynia-Kosakowo. Impreza odbędzie się w dniach 16-18.08.2019 r.

Już po raz 3 w Gdyni będziemy mogli podziwiać kunszt pilotów indywidualnych oraz grup akrobacyjnych z całego świata w dwóch lokalizacjach w ramach bezpłatnych wieczorno-nocnych pokazów lotniczych na gdyńskiej Plaży Miejskiej, a także dziennych, płatnych pokazów lotniczych na Lotnisku Gdynia – Kosakowo. Każdego roku organizatorzy starają się zaskoczyć zarówno fanów lotnictwa, jak i całe rodziny.

Kolejni piloci potwierdzili udział w trzecie edycji imprezy. Aerosparx – tego zespołu fanom pokazów nocnych nie trzeba przedstawiać! Wykonywali swoje pokazy na największych pokazach w Europie, Australii, Azji, Bliskim Wschodzie. Ich pokaz podziwiała nawet Królowa Elżbieta podczas swoich urodzin. W tym roku, specjalnie na pokazy w Gdyni szykują wyjątkowy i bardzo spektakularny pokaz z jeszcze większą ilością pirotechniki! Nie możecie tego przegapić!

Arctic Eagles z Finlandii pierwszy raz pojawi się w Polsce podczas Gdynia Aerobaltic 2019.  Zespół akrobacyjny Arctic Eagles przedstawia historię fińskiego lotnictwa akrobacyjnego. Zespół kultywuje tradycje i podąża śladami Red Birds, zespołu akrobacyjnego prowadzonego ponad trzydzieści lat temu przez legendarnego fińskiego lotnika Seppo Saario. Orły arktyczne biorą udział w pokazie lotniczym z trzema dwupłatowcami, pierwotnie zbudowanymi przez samego Saario. Grupa akrobacyjna autorstwa Raimo Nikkanena, Tapio Pitkänena i Miikki Rautakoury zadebiutowała w 2013 roku pod nazwą „Saario Special”. Nazwa była hołdem dla legendy fińskiej akrobacji. W 2014 roku grupa z Oripää występowała pod nazwą Arctic Eagles. Czwarty członek dołączył do zespołu w 2016 r., Jyri Mattila.

Pokaz Arctic Eagles składa się z ciasnych formacji i śmiałych występów solowych. Członkami zespołu są doświadczeni cywilni i profesjonalni piloci.

Do Gdyni przyleci też Marek Choim swoim czerwonym samolotem Extra 330. Kunsz akrobacji tego pilota zobaczyć będzie można zarówno w pokazie dziennym na lotnisku Gdynia-Kosakowo, jak i w pokazie wieczorno-nocnym wraz z zamontowaną pirotechniką na plaży miejskiej w Gdyni.

Kolejny uczestnik wieczorno-nocnej części pokazów na Gdynia Aerobaltic 2019 to Flying Dragons Team – latający na paralotniach. W pokazie dynamicznym z użyciem pirotechniki wystąpi w piątek i w sobotę na plaży miejskiej w Gdyni, a także w pokazie dziennym w sobotę i niedzielę na lotnisku Gdynia Kosakowo!

Prezydencki zespół ANBO Team przyleci z Litwy na pokazy Gdynia Aerobaltic! Podniebne trio, którego liderem jest były prezydent Litwy – Rolandas Paksas, lata na trzech samolotach YAK-50, których silniki wytwarzają bardzo charakterystyczny warkot.

W-3WARM Anakonda to kolejny bohater, który w tym roku również pojawi się na pokazach w Gdyni! Anakonda śmigłowiec polskiej konstrukcji, powstały na bazie W-3 Sokół z zakładów PZL Świdnik S.A. Służy w ratownictwie morskim, jest przystosowana do awaryjnych lądowań na wodzie dzięki specjalnym nadmuchiwanym pływakom. Śmigłowce te zostały również odpowiednio zmodernizowane, a dzięki odpowiedniemu sprzętowi Anakonda jest w stanie bać udział w akcjach ratowniczych zarówno w dzień, jak i w nocy, na wodzie oraz na lądzie. W-3WARM na swoim pokładzie posiada między innymi kamerę termowizyjną czy oświetlenie pozwalające na używanie gogli noktowizyjnych. W skład załogi Anakondy może wejść do 5 osób (dwóch pilotów, technik, lekarz oraz ratownik). W czasie jednej akcji ratunkowej załoga może zabrać na pokład do 8 rozbitków. W Gdyni będziecie mieli okazję zobaczyć pozorowaną akcję ratunkową powadzoną przez załogę z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego, która każdego dnia jest gotowa nieść pomoc.

Pokazy lotnicze w Gdyni przyciągają nie tylko fanów lotnictwa z całej Europy, ale także mieszkańców okolicznych miejscowości, rodziny z dziećmi oraz wszystkie osoby chcące w wyjątkowy sposób spędzić swój czas.

O kolejnych atrakcjach już niebawem. Zapraszamu w dniach 16-18.08.2019 r. na Gdynia Aerobaltic Airshow.

Źródło: LOTOS Gdynia Aerobaltic
comments powered by Disqus