Pożegnanie sezonu imprez na lotnisku Kętrzyn Wilamowo

Medal 10lat Festyn Lotniczy Mazury

Uroczystościami Dnia Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Jana Pawła II, które odbyły się w dniu 4 października oraz w dniu 5 października wspólnym posiedzeniem Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego zakończono tegoroczny cykl imprez.

"Dzień Pamięci…" obchodziliśmy już po raz ósmy. Jak zwykle w bardzo uroczystej oprawie. Z udziałem kompani honorowych, orkiestry wojskowej, pocztów sztandarowych, dostojnych gości, licznie zgromadzonej młodzieży i społeczeństwa regionu odbył się apel przed obeliskami Wielkich Polaków.

Po złożeniu wieńców, w hangarze odbyła się Uroczysta Msza Święta z asystą wojskową (kompani i orkiestry), którą celebrował arcybiskup senior Edmund Piszcz w asyście wielu koncelebrantów. Uroczystość Mszy w hangarze zakończyła ceremonia wręczenia przez arcybiskupa Edmunda Piszcza dyplomów – podziękowań podpisanych przez Prymasa Polski i Metropolitę Warmińskiego dla instytucji i osób wspierających obchody "Dnia Pamięci…"

Po Mszy Św. kolejnym etapem była gorąca strawa z wojskowych kuchni (grochówka i bigos) z chlebem – 15 kg bochnem wypiekanym w Marcinkowie a pobłogosławionym przez arcybiskupa Edmunda Piszcza.

Atrakcją plenerowego jadła (poza grochówką i bigosem) był wzbudzający wielkie zainteresowanie występ orkiestry wojskowej z Giżycka.

W związku z "Dniem Pamięci…" napłynęły okolicznościowe listy od Marszałka Sejmu RP, Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Wiceministra Edukacji Narodowej oraz patronów honorowych uroczystości – Prymasa Polski Józefa Kardynała Glempa i Stanisława Kardynała Dziwisza, których treść udostępniamy na naszej stronie.

W niedzielę 5 października zebrał się Zarząd AKJ na który zaproszono członków Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego oraz członków Aeroklubu, którzy w tym sezonie wyróżnili się znacząco przy organizacji imprez. Omówiono przebieg sezonu! Zastanawiano się: co dalej? Jakie zadania należy zaplanować w 2009 roku? Oczywiście jeżeli będą środki finansowe z instancji regionalnych, AKJ jest gotów dalej angażować się w promocję Województwa, oraz dokonano wręczenia dyplomów i specjalnych medali 10-ciolecia Festynów Lotniczych Mazury.

Źródło: Lotnisko Kętrzyn
comments powered by Disqus