Kolejny dzień Warmińsko-Mazurskiego Rajdu zrealizowany na 150%!

Lotnisko Kętrzyn Wilamowo

Prognozy na sobotni dzień Rajdu okazały się łaskawe dla planowanych zamierzeń lotniczych i penetracji turystycznej uroków Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Wobec braku możliwości odwiedzenia Kikit w dniu poprzednim, postanowiono pierwotny plan na sobotę wzbogacić o przelot z lotniska Mazury Residence do Kikit i zrealizować wcześniej zaplanowane (na piątek 24.06.) konkurencje.

Cały dzień przebiegł w świetnym nastroju, a kolejne etapy jakim były lotniska: Babięta (lądowanie na celność, pływanie przepiękną Krutynią i oryginalny poczęstunek), Mazury Residence k/Giżycka (lądowanie na celność, zawody wioślarskie i wspólne grillowanie) oraz Kikity (lądowanie na celność i zwiedzanie (będącej na finiszu inwestycyjnym) infrastruktury i warunków bytowo-socjalnych lotniska przyjaznego dla lotniczych turystów dodały uroku wielu pozytywnych niespodzianek dla załóg zagranicznych jak również z różnych stron Polski. Z Kikit na Lotnisko w Kętrzynie to tylko symboliczny skok i już około 20:00 można było zakotwiczyć samoloty by bezpiecznie odpoczęły przed niedzielną paradą. Tradycyjne spotkania w lotniskowej Tawernie Awiatorów i żarliwe dyskusje (bardzo twórcze) zakończyły kolejny dzień Rajdu pod Honorowym Patronatem Pana Jacka Protasa - Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Wszystko co się działo zostało skrzętnie zarejestrowane przez Jana Szachowicza jako naszego funkcyjnego fotoreportera, ale i przez inne aparaty rajdowiczów. Niewielka próbka spostrzeżeń widzianych obiektywem prezentujemy na stronie Lotniska Ketrzyn.

Jak widać na prezentowanych zdjęciach, nastrój był wspaniały, atrakcje niezapomniane. Kolejny dzień Rajdu został zakończony z zauważalnym pożytkiem dla uczestników (chętnych poznania nowych atrakcji na Naszych Mazurach), organizatorów, gospodarzy kolejnych lotnisk, promocji regionu, a wszystko w znakomitej dyscyplinie realizacji zadań lotniczych i zgodnie z najlepszymi zasadami bezpieczeństwa. Ciepłe słowa podziękowania należą się Marcinowi Stanowi (gospodarzowi lądowiska i wizyty w Babiętach), Andrzejowi Wachowi i Spółce ARNA (gospodarzom Mazury Residence) i włodarzom Kikit (Michałowi Cedrońskiemu, Zygmuntowi Kuczyńskiemu i Sławkowi ....) za sympatyczne przyjęcie w swoich "progach".

Dziś został nam dzień parady 30 samolotów na czele z dostojnym ANTKIEM (AN-2) nad piękną Krainą Wielkich Jezior Mazurskich, by potwierdzić, że Mazury to Cud Natury, ale i promować możliwości lotnicze dla rozwoju turystyki. Po paradzie zgodnie z programem oficjalne zakończenie ... no i pożegnania.

Stanisław Tołwiński

Czytaj również:
Piątkowe zmagania Rajdu Warmii i Mazur ... z sukcesami!
Pierwsze załogi rajdu zameldowały się w Kętrzynie
Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur 24-26 czerwca 2011

Źródło: Lotnisko Kętrzyn
comments powered by Disqus