PPL Perłą Polskiej Gospodarki

PPL

P.P. „Porty Lotnicze”, zarządzające Lotniskiem Chopina w Warszawie, po raz trzeci z rzędu otrzymało tytuł „Perły Polskiej Gospodarki” w rankingu magazynu „Polish Market”.

Porty Lotnicze uhonorowane zostały w kategorii Perły Duże, za „konsekwentną realizację polityki i strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw w Polsce”.

Tytuły „Pereł Polskiej Gospodarki” przyznawane są od dziewięciu lat. Konkurs organizuje redakcja anglojęzycznego magazynu ekonomicznego „Polish Market” we współpracy z Instytutem Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.

Ranking „Pereł Polskiej Gospodarki” opracowywany jest na podstawie unikalnej metodologii wykorzystującej wskaźniki oceniających całe spektrum działalności przedsiębiorstw. Pozycja na liście rankingowej zależy nie tylko od wielkości przedsiębiorstwa mierzonego wartością przychodów ogółem, ale również od jego efektywności, dynamiki i płynności finansowej. W rankingu ocenianych jest około 2000 przedsiębiorstw, których przychody przekraczają 100 mln zł.

Warto przypomnieć, że to już trzeci tytuł „Perły Polskiej Gospodarki” przyznany dla Portów Lotniczych. Przedsiębiorstwo zostało nagrodzone tym tytułem również w 2009 i 2010 r.
 

Źródło: Lotnisko Chopina
comments powered by Disqus

Komentarze

Przypomina mi to rynek wód mineralnych, z których każda jest certyfikowana przez jakiś instytut (matki polki i dziecka, zdrowej rodziny, matki i dzieciątka, matek i dzieci.....itp). Wszystkie te instytuty są jakby tworzone na potrzebę danego produktu. Podobnie jest chyba z tymi nagrodami bo jak słyszę po raz któryś, że Okęcie dostaje jakąś nagrodę to zaczynam wątpić w istnienie braci Wright

Nie no to chyba żart !!!

Co z tego że budują budynki jak z pasami i pomocami jest katastrofa, jesteśmy daleko w tyle nawet za wschodem. Jaki to musiał być nieodpowiedzialny ktoś, kto zdecydował o budowie nowych płyt i dróg kołowania (GDN, KRA itp) bez przygotowania do CAT IIi IIIA, przecież wiadomo że teraz już tego nie zrobią. A można było to zrobić przy okazji. Ogólnie mówiąć lotniska w Polsce są ani dla pasażerów ani dla lotników. I jeszcze nagrody im sie daję. No ale przecież zyjemy w Polsce.

Pzdr