Zmarł Robert Augustynowicz

Robert Augustynowicz (fot. LPR)

W sobotę 8 lipca 2017 roku przegrał nierówną walkę z bezwzględną chorobą pilot Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Robert Augustynowicz.

Swoją przygodę z lotnictwem rozpoczął od Liceum Lotniczego w Zielonej Górze, następnie przez wiele lat był pilotem wojskowym, a w 2010 roku związał się z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Przez cztery lata dyżurował w zespole Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego w Gliwicach, a następnie w Sanoku.

Miał ogromne doświadczenie w lotach ratunkowych w górach. Pilotując śmigłowce w powietrzu spędził prawie 3000 godzin. Jako dowódca wykonał 650 misji na ratunek osobom potrzebującym. Był oddanym pracownikiem.

W jednym z wywiadów prasowych powiedział: „Nie mógłbym być pilotem rejsowym. Tam wszystko jest zaplanowane, a ja nigdy nie wiem, w jakich krzakach wyląduję.”

Każda śmierć przychodzi nie w porę. By powiedzieć „żegnaj na zawsze!”, nie jesteśmy gotowi. Robercie, będziesz zawsze w naszej pamięci!

Dyrektor i pracownicy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Pogrzeb Roberta Augustynowicza odbędzie się w dniu 12.07.2017 r. o godz. 14:00 w kościele pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu , ul. Szaflarska 160.

Źródło: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
comments powered by Disqus