Otwarcie nowej bazy LPR w Ostrowie Wielkopolskim

EC135 Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (fot. LPR)

W Michałkowie koło Ostrowa Wielkopolskiego odbędzie się dziś, 18 listopada, o godzinie 12:30 w siedzibie filii na Lotnisku Michałków oficjalna inauguracja dyżuru załogi Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego w Ostrowie Wielkopolskim.

Jest to druga, obok Poznania, taka baza w regionie. Baza ma się przyczynić do zwiększenia zabezpieczenia medycznego na terenie południowo-wschodniej Wielkopolski.

Dyżur odbywać się będzie w bazie tymczasowej kontenerowej od wschodu do zachodu słońca. Stacjonujący tam śmigłowiec H135 będzie obsługiwał przede wszystkim południowo-wschodnią część Wielkopolski. Changar dla śmigłowca dzierżawiony jest od Aeroklubu Ostrowskiego.

W uroczystości inauguracji dyżuru załogi weźmie udział Minister Zdrowia, przedstawiciele władz lokalnych z wojewodą i marszałkiem na czele oraz dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dokumentacja dotycząca budowy docelowej baza stałej została już przygotowana. Rozpoczęcie budowy stałej bazy planowane jest na 2017 rok. Baza ma zostać oddana do użytku w 2018 roku.

Budynek docelowej stałej bazy w Michałkowie będzie miał ok. 700 mkw. Mieścić się w nim będzie hangar dla śmigłowca wraz z pomieszczeniami operacyjnymi i socjalnymi, magazynami medycznymi i technicznymi. Obiekt będzie posiadał też platformę jezdną umożliwiającą hangarowanie śmigłowca bez konieczności używania ciągnika.

Źródło: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
comments powered by Disqus