Spotkanie "Moje lotnictwo, moja fotografia". Gościem – kpt. pil. Adam Ginalski

Spotkanie z kpt. pil. Adamem Ginalskim (fot. FOTOACC)

To będzie niezwykłe spotkanie z niezwykłym człowiekiem. O takich ludziach jak kpt. Adam Ginalski mówi się „człowiek-orkiestra”. Niewielu ludzi tak skutecznie potrafi łączyć różne życiowe pasje i ich różne formy, a on robi to perfekcyjnie. Zwłaszcza jeśli mowa o tych lotniczych, w których owa precyzja to mus. Z szybowca do ORLIKA, z ORLIKA do balonu...

Kpt. pil. Adam Ginalski pochodzi z Krosna. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie, dowódcą klucza lotniczego i instruktorem w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Był członkiem Zespołu Akrobacyjnego Polskich Sił Powietrznych „ORLIK”. Fotografował i komentował pokazy tej formacji w kraju i za granicą. Od 2001 roku jest związany z radomskim lotniskiem wojskowym w Sadkowie. Pilot balonów – był m.in. szefem krośnieńskiego Cellfast Baloon Team oraz instruktor szybowcowy. W Rzeszowie opowie m.in. o samolotach PZL 130 Orlik, które pokochał, swojej pracy w formacji akrobacyjnej Polskich Sił Powietrznych, a dla zainteresowanych fotografią lotniczą uczestników pilot-fotograf przygotował specjalne miniwarsztaty podczas, których udzieli kilku lekcji z zasad tzw. fotografii A2A (air to air). Będzie też czas, aby osobiście porozmaiwać z kapitanem i zapytać go na przyklad o wyśrubowane wymagania dla pilotow-fotografów w ZA ORLIK.


kpt. pil. Adam Ginalski i Katarzyna Hadała (fot. FOTOACC)

Mam nadzieję, że zainteresuję Was moim lotnictwem i fotografią, a na spotkaniu dowiecie się o tych dziedzinach tego, czego nie przeczytacie w żadnych książkach ani w Internecie – zachęca. Wydarzenie organizuje autorka bloga LOTNICZE PODKARPACKIE. – Z podkarpackiego wywodzi się mnóstwo ciekawych ludzi lotnictwa wartych pokazania, „odkrycia”, spotkania się z nimi. Bo oni często robią coś bardzo niezwykłego i inspirującego. Jednym z nich jest na pewno kapitan Ginalski. Niewiele osób – zwłaszcza tych nie związanych z lotniczą branżą wie, że mieliśmy „swojego człowieka” w Zespole Akrobacyjnym Polskich Sił Powietrznych „ORLIK”, który w dodatku wykonuje tak imponujące zdjęcia. To spotkanie – pierwsze i, mam nadzieję, że nie ostatnie – będzie okazją, aby to zmienić – wyjaśnia ideę przedsięwzięcia Katarzyna Hadała – organizatorka spotkania, autorka bloga LOTNICZE PODKARPACKIE.

Blog to prywatna, non-profitowa inicjatywa, której celem jest popularyzacja i promocja lotniczego regionu wśród ogółu społeczeństwa. Niegdyś jako dziennikarka Polskiego Radia Rzeszów, współtworząc popularnonaukową audycję połknęła bakcyla techniki. Obecnie pisze także o lotnictwie na portalu lotniczym aviation24.pl

Spotkanie odbędzie się 12 marca 2017 r. (niedziela) o godz. 16.00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie (sala audiowizualna, p II). Wstęp na spotkanie jest wolny. Poprzedza je wystawa zdjęć zaproszonego gościa. Zdjęcia można oglądać bezpłatnie do niedzieli, 12 marca br. w holu WDK.

Dodatkowe informacje także na stronie wydarzenia.

Źródło: Lotnicze Podkarpackie
comments powered by Disqus