Lotnicza Akademia Wojskowa wspiera dęblińskie Liceum Lotnicze

LAW udostępnił platformę edukacyjną Ikar (fot. LAW)

Lotnicza Akademia Wojskowa w trudnym okresie pandemii wirusa Covid-19 zaproponowała udzielenie wsparcia informatycznego dęblińskiemu Ogólnokształcącemu Liceum Lotniczemu (OLL) im. Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury w zakresie wykorzystania platformy edukacyjnej IKAR do zdalnego nauczania.

Inicjatywa w zakresie pomocy wyszła od Lotniczej Akademii Wojskowej już kilka dni temu. Nikt jeszcze nie spodziewał, że liczba zachorowań na koronawirusa będzie tak szybko rosnąć na całym świecie, nie było wiadomo jak długo to potrwa. Naszym najważniejszym zadaniem jest kształcenie i wiemy, że sprawna platforma wirtualna daje możliwość kontynuacji nauki w czasie epidemii. Uczniowie OLL to w większości przyszli studenci naszej Uczelni, dlatego zapewnienie im kontynuacji edukacji jest dla nas takie ważne – podsumowuje Rektor-Komendant LAW gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk.

Ośrodek Informatyki LAW udostępnił platformę edukacyjną Ikar na potrzeby zdalnego nauczania w OLL, zostały także przygotowane konta w domenie Uczelni dla nauczycieli liceum, które umożliwią prowadzenia wideokonferencji z uczniami. To znacznie usprawnia proces zdalnego nauczania.

Na platformie został uruchomiony kurs dla nauczycieli, gdzie zamieszczone są lekcje wideo, poradniki i instrukcje jak z niej korzystać. Przewodnik pomaga nauczycielom szybko zapoznać się z jej możliwościami i ułatwia prowadzenie lekcji – podkreśla ppłk Jarosław Nowak, Szef Ośrodka Informatyki LAW.

Dzięki współpracy z LAW uczniowie OLL mogą korzystać z nowoczesnych rozwiązań wspierających zdalną naukę w tym trudnym czasie.

Jest to bardzo nowoczesna platforma dająca możliwości nauki zdalnej, która w jakimś stopniu zastępuje tradycyjne nauczanie – podkreśla Jakub Giniewicz, uczeń OLL klasa 2B.

Ireneusz Hostman – Zastępca Dyrektora OLL ds. dydaktycznych podkreśla, że w nauczaniu zdalnym najważniejsze są: funkcjonalność, niezawodność i bezpieczeństwo wirtualnych zajęć, a to właśnie zapewnia platforma Lotniczej Akademii Wojskowej. Składa również serdecznie podziękowania za szybkie i sprawne przygotowanie całego przedsięwzięcia. – Ośrodek Informatyki LAW działa niezwykle szybko i dokładnie! Zaledwie kilka godzin po rozmowie z przedstawicielami LAW wszystko było przygotowane tak, aby nauczyciele mogli logować się i zacząć pracę na nowym portalu. Jest to dla nas wszystkich zupełnie nowe narzędzie, ale dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej wdrożyć przydatne dla nas funkcjonalności tej nowoczesnej platformy edukacyjnej, którą byli uprzejmi podzielić się z nami nasi partnerzy z LAW.

W imieniu całej społeczności Ogólnokształcącego Liceum Lotniczego – uczniów, nauczycieli oraz rodziców Dyrektor OLL ppłk rez. mgr inż. Andrzej Jaworski przekazał podziękowania dla Rektora-Komendanta, gen. bryg. pil. dr. Piotra Krawczyka.

Serdecznie dziękuję za udostępnienie naszej szkole platformy edukacyjnej, dzięki której będziemy mogli prowadzić efektywny proces zdalnego nauczania. Inicjatywa Pana Rektora to żywy dowód na to, że „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Dziękujemy i obiecujemy dołożyć wszelkich starań, żeby wykorzystać oferowane nam narzędzie pracy zdalnej w celu jak najlepszego przygotowania naszych uczniów – w większości przyszłych studentów LAW – do nauki w nowej rzeczywistości.

Źródło: Lotnicza Akademia Wojskowa
comments powered by Disqus