LAW na MSPO

LAW na MSPO, fot. LAW

W dniach 8-10 września br. Kielce po raz 28 gościły Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego. Jak co roku stoisko promocyjne wystawiła Lotnicza Akademia Wojskowa. Uczestnicy targów mogli podziwiać m.in. lekki dwumiejscowy śmigłowiec Guimbal Cabri G2 będący na wyposażeniu Akademickiego Centrum Szkolenia Lotniczego służący podchorążym i studentom cywilnym do lotów szkolno – treningowych.

Śmiałkowie, pod czujnym okiem instruktora z Ośrodka Szkolenia Kondycyjnego, mogli spróbować swych sił na potrójnym kole reńskim, tzw. żyroskopie z grupy lotniczych gimnastycznych przyrządów specjalnych. Koło to, dzięki żyroskopowemu zawieszeniu umożliwia dowolne obroty wokół wszystkich osi i we wszystkich płaszczyznach przechodzących przez środek ciała. Przyrząd na co dzień służy pilotom do kondycyjno – sprawnościowego przygotowania do lotów. Żyroskop okazał się absolutnym przebojem wystawy gromadząc wielu obserwatorów podziwiających odwagę osób, które zdecydowały się, choć przez chwilę, poczuć jak adepci sztuki latania.


Szkoła Orląt zaprezentowała również zautomatyzowany system wsparcia dowodzenia obroną przeciwlotniczą opracowany przez zespół naukowców LAW pod kierownictwem płk. rez. dr hab. Adama Radomyskiego w ramach grantu badawczego finansowanego z budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej.


Sympatycy lotnictwa cywilnego mogli skorzystać z narzędzia edukacyjnego VR Airbus A 321 umożliwiającego trening procedur bezpieczeństwa na cywilnych statkach powietrznych przez personel pokładowy. Urządzenie znajduje się na wyposażeniu Wydziału Bezpieczeństwa Lotniczego.
Ponadto podchorążowie akademii dzielili się praktycznymi informacjami związanymi z procesem rekrutacji oraz służbą w Szkole Orląt.

Źródło: Lotnicza Akademia Wojskowa
comments powered by Disqus