122 Promocja Oficerska w Lotniczej Akademii Wojskowej

122 Promocja Oficerska w Lotniczej Akademii Wojskowej (fot. LAW)

14 grudnia 2018 r. na placu przed pomnikiem Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt odbyła się 122 Promocja Oficerska. Wśród zaproszonych gości byli m.in. I Zastępca Szefa Sztabu Generalnego WP gen. broni Michał Sikora, Inspektor Sił Powietrznych gen. bryg. pil. Jacek Pszczoła, Zastępca Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. dyw. pil. dr Tadeusz Mikutel, Dowódca COP-DKP gen. dyw. pil. Dariusz Malinowski, Naczelnik Wydziału Szkolnictwa Wojskowego w Departamencie Nauki i Szkolnictwa Wojskowego MON płk Marek Grobelny, Dowódca 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego płk pil. Wojciech Pikuła, Burmistrz miasta Dęblin Beata Siedlecka, przedstawiciele administracji rządowej, duchowieństwa, władz wojewódzkich i samorządowych oraz uczelni wojskowych i cywilnych.

Uroczystość poprzedziła Msza Święta w intencji absolwentów Lotniczej Akademii Wojskowej.

Gratulacje absolwentom z okazji promocji na pierwszy stopień oficerski złożył Rektor-Komendant Szkoły Orląt gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk.

Promocja oficerska to szczególne święto dla uczelni wojskowych, zwłaszcza w tak ważnym roku dla Polski i lotnictwa wojskowego. Za chwilę na tym wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju dywanie promocyjnym Szkoły Orląt uklęknie 139 absolwentów Lotniczej Akademii Wojskowej. Witajcie na mecie! Czas opuścić Gniazdo Orląt. Już umiecie latać, bo to właśnie tu urosły Wam skrzydła… Nauczyliście się widzieć to, czego inni nie dostrzegają, słyszeć, to czego inni nie słyszą i myśleć w sposób, w jak inni nie potrafią. Wasza wyobraźnia nie zna już granic – żal się z Wami rozstawać.  Ale wiem, że jesteście potrzebni gdzie indziej. Czekają na Was Siły Zbrojne RP!

Generał Krawczyk zwrócił się także do rodzin i najbliższych nowo promowanych oficerów:

W każdym z tych oficerów jest cząstka Was! To Wy byliście od początku świadkami ich drogi życiowej do tych  wymarzonych gwiazdek. Z pewnością widzieliście wielu sukcesów, ale też porażek, smutków i chwil zwątpienia. Dzisiaj znów towarzyszą Wam ogromne emocje, ale dziś  to radość i duma! To drodzy Rodzice także Wasz sukces i Wasza zasługa! To Wy oddaliście tej szkole i Ojczyźnie to, co mieliście najcenniejszego – swoje własne dzieci! Dziękuję Wam za zaufanie, dziękuję za Wasze wychowanie, za Wasz dom. Dziękuję za miłość, która ukształtowała ich do służby Ojczyźnie!

 

Aktu Promocji dokonał I Zastępca Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. broni Michał Sikora.

Promocja Oficerska jest jedną z najpiękniejszych chwil w życiu żołnierza. Pozostanie w Państwa pamięci na długie lata. Młodzi oficerowie wnoszą do wnętrza Wojska Polskiego nową energię, jednocześnie wzmacniając nowoczesny charakter Sił Zbrojnych. Dęblińska Szkoła Orląt kształci i wychowuje najlepszych oficerów WP. Panie i Panowie porucznicy dzisiaj rozpoczynacie kolejny etap życia wojskowego – podkreślał I Zastępca Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. broni Michał Sikora.

Prymusem 122 Promocji Oficerskiej został ppor. nawig. Kamil Michulec. II lokatę Lotniczej Akademii Wojskowej uzyskał ppor. nawig. Maciej Rękawek, a trzecią ppor. nawig. Bartosz Maciejak.

Nasza lotnicza Alma Mater kojarzy się przede wszystkim z pilotami, ale dziś to właśnie my – nawigatorzy naprowadzania zostaliśmy prymusami 122 Promocji Oficerskiej! Chciałbym przede wszystkim podziękować instruktorom z Ośrodka Szkolenia Nawigatorów Naprowadzania za ich profesjonalne podejście do szkolenia i ogromną wiedzę, którą nam przekazali. To również ich sukces!

Dumni z tradycji i chwały biało-czerwonej szachownicy przysięgamy, że nie zawiedziemy w potrzebie, a mundur Oficera Wojska Polskiego nosić będziemy z dumą i godnością. Obiecujemy, że motto naszej uczelni będzie nam towarzyszyć przez całą naszą służbę. PRO PATRIA SEMPER! – akcentował  ppor. nawig. Kamil Michulec.

Promocja na pierwszy stopień oficerski wieńczy okres wytężonej i ciężkiej pracy. Wszystkim absolwentom Uczelni gratulujemy i życzymy wielu sukcesów i powodzenia na dalszej ścieżce zawodowej!

Źródło: Lotnicza Akademia Wojskowa
comments powered by Disqus