Wątpliwości co do pewnej procedury podejścia w Krakowie

Latajmy Bezpiecznie

Zespół Latajmy Bezpiecznie otrzymał i opublikował Zgłoszenie (21/2012) dotyczące wątpliwości związanych z jedną z procedur podejścia w Krakowie.

Treść zgłoszenia 21/2012 Podejście NDB pas 07 EPKK:

Nurtuje mnie kwestia podejścia z prostej na pas 07 w EPKK. Wielokrotnie wykonując loty do ww. lotniska byłem zmuszony lądować z wiatrem w plecy, wykonując podejście na pas 25. Pytając kontrolerów dlaczego nie mogę podejść z prostej wg NDB na pas 07, uzyskiwałem odpowiedź, że można wykonać tylko pełną procedurę dla tego podejścia. Starałem się wyszukać NOTAM informujący o tym, ale nie udało mi się go znaleźć – czy jest w ogóle wystawiony? Na podejściówkach również nie ma informacji o braku możliwości wektorowania do podejścia z prostej.

Źródło: Latajmy Bezpiecznie
comments powered by Disqus

Komentarze

Autor chyba pyta o co innego: Czemu nie może być wektorowany do 07?

no ale wlatujac do epkk przeciez masz pogode z ATISu, jak zauwazysz ze wiatru w dupke masz wiecej niz chcialbys - to mozesz poprosic o pas 07. Z reguly kontrolerzy daja pas ktory im wygodniej z uwzglednieniem warunkow pogodowych. Jesli zglosisz niemoznosc wykonania ladowania na 25 ze wzgledu na za duzy wiatr tylni i poprosisz o 07 to nie wierze zeby odsylali Cie do Katowic.. Cos czuje ze albo trafiles na wycofanego kontrolera, albo Twoja wersja mija sie z prawda. Nic nie piszesz o pogodzie a to jest kluczowa sprawa tutaj - oraz czy zglosiles ze widac juz pas. Zakladam ze lecisz jako IFR.