Latajmy Bezpiecznie: Komentarz modelarza do zgłoszeń o dronach – niskie latanie

Latajmy Bezpiecznie

Zespół Latajmy Bezpiecznie otrzymał kolejne zgłoszenie, tym razem od modelarza dotyczące nieprawidłowości związanych z lataniem dronami.

Opis zgłoszenia 06/2014

Najlepiej to wszystkiego zakazać i mieć spokój. A jak odniesiecie się do tego zdarzenia: wczoraj w godzinach popołudniowych nad dzielnicą (do wiadomości Zespołu – przyp. Zespół) w (do wiadomości Zespołu – przyp. Zespół), pilot sporego samolotu zrobił sobie „Air Show” wykonując dwie „ósemki” na wysokości 30-50 m. Na filmie drugi jego przelot. Bez komentarza...

Sam latam modelami od około 10 lat i to są modele o rozpiętości około 250 cm na silnik 80 cm3 benzyna. Zostaliśmy wyrzuceni z naszego lotniska modelarskiego przy (do wiadomości Zespołu – przyp. Zespół), gdzie lataliśmy od około 8 lat. Powód – bliskość CTR.

35 modelarzy nie ma gdzie się podziać, nie wszyscy mają samochody, ale co to kogo obchodzi wszyscy to mają w głębokim poważaniu. Nasuwa mi się kilka słów, ale będę kulturalny.

Pilotom wolno i nikt tego nie opisuje - bo to jak z lekarzami. CISZA.

Od Zespołu

W Zgłoszeniu wiele emocji, które rozumiemy. W toku dyskusji ustaliliśmy ciekawe wnioski z tego wydarzenia odnośnie „dobrej praktyki lotniczej”. Dlatego, mimo że samo Zgłoszenie nie powinno by skierowane do Zespołu - zajmiemy się sprawą. Dobra praktyka lotnicza? NIE ŁAMMY PRZEPISÓW LATAJĄC ZA NISKO! Czy to nie wstyd – jeśli prawo ściga modelarzy – piloci samolotów są władcami świata bez granic? Dobrze byłoby, jeśli opisana sprawa nie będzie się powtarzać.

 

Zespół otrzymał kilka zgłoszeń dotyczących nieprawidłowości związanych z lataniem dronami przez osoby nieuprawnione i tym podobne. Wszystko, co może wpływać na „dobrą praktykę lotniczą”, prosimy do nas! To, dotyczy konkretnej nieprawidłowości/przekroczenia przepisów i nadaje się na wszczęcie postępowania – ULC ( uav@ulc.gov.pl) albo PKBWL ( pkbwl@mi.gov.pl

Źródło: Latajmy Bezpiecznie
comments powered by Disqus