Przejdź do treści
KTL AOPA Poland
Źródło artykułu

Pismo KTL AOPA Poland do kandydatów na posłów w PE

5 maja, Krajowe Towarzystwo Lotnicze AOPA Poland, wystosowało do kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego pisma, w których prosi o przedstawienie stanowiska danej osoby odnośnie treści zawartych w bardzo istotnych dla rozwoju lotnictwa ogólnego w Polsce i Europie dokumentach:

  • Komunikat Komisji Wspólnot Europejskich (KOM (2007) 869) z dnia 11.01.2008 r. - plan działań na rzecz stabilnej przyszłości lotnictwa ogólnego i korporacyjnego;

  • Rezolucja Parlamentu Europejskiego z dnia 3 lutego 2009 r. w sprawie planu działań na rzecz stabilnej przyszłości lotnictwa ogólnego i korporacyjnego (2008/2134(INI).

Organizacja chciałaby się również dowiedzieć jakie kandydat lub kandydatka do PE mieli dotychczasowe doświadczenia związane z lotnictwem ogólnym oraz, które zagadnienia będą popierać już jako poseł/posłanka Parlamentu Europejskiego.

Ponadto KTL AOPA Poland przygotowało listę kilkunastu tematów, które mają przybliżyć kandydatom do PE lotnicze problemy z prośba o krótkie się do nich ustosunkowanie. Uzyskane odpowiedzi pomogą poznać poglądy danej osoby na lotnicze zagadnienia, co może w znacznym stopniu ułatwić środowisku lotniczemu w naszym kraju podjęcie decyzji, jeśli chodzi o poparcie konkretnej osoby w zbliżających się wyborach.

Otrzymane odpowiedzi zostaną opublikowane na stronie internetowej KTL AOPA Poland, jak również na łamach portalu Dlapilota.pl 

Pełną treść dokumentów wystosowanych przez Krajowe Towarzystwo Lotnicze AOPA Poland publikujemy poniżej: 


 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony