Przejdź do treści
Nowa Komisja Szybowcowa AP rozpoczęła działalność (fot. Komisja Szybowcowa AP)
Źródło artykułu

Nowa Komisja Szybowcowa AP rozpoczęła działalność

Komisja Szybowcowa Aeroklubu Polskiego poinformowała, że nowy skład Komisji Szybowcowej został zatwierdzony uchwałą 312/XIX/2016 przez Zarząd Aeroklubu Polskiego. O planach i programie działania nowej Komisji szybowcowej Aeroklubu Polskiego opowiedział Mirosław Matkowski – Przewodniczący KS AP.

"Nowa Komisja Szybowcowa wystartowała z ambitnymi planami i mamy nadzieję, że trudna sytuacja AP nie wpłynie negatywnie na realizacje programu zamieszczonego poniżej, a jedyną motywacją w szukaniu rozwiązań będzie tylko i wyłącznie dobro naszego środowiska i rozwój naszej dyscypliny sportowej.

Siła naszego szybownictwa jest oparta na dobrych rozwiązaniach systemowych, zaangażowaniu społeczników i talencie realizujących. Mamy historyczną szansę, żeby polskie szybownictwo zdominowało międzynarodowe mistrzostwa. Brakuje tylko tej przysłowiowej kropki nad i.

Przypomnę, że na ostatnich ME na Węgrzech niewiele brakowało, żebyśmy zdobyli we wszystkich klasach pierwsze dwa miejsca a brakowały tylko 3 minuty żeby wygrane były wszystkie klasy i wszyscy byli na Podium. Reprezentacja wróciła z dużym niedosytem, bo nie wykorzystany potencjał był widoczny.

Jesteśmy jedyną reprezentacją, która o takich scenariuszach może odważyć się pomyśleć, ale takie wyniki nie przychodzą same. Potrzebna jest mobilizacja całego środowiska szybowcowego, żeby później powiedzieć „brałem w tym udział“. Jak nie spróbujemy to się nie dowiemy i możliwe, że później takie wyniki nie będą do powtórzenia, bo trzeba się liczyć z wyrównywaniem poziomu zawodniczego.

Nie chodzi tylko o Kadrę Narodową ale towarzyszyć temu powinny dodatkowe działania, aby ten transfer wiedzy trafił do aeroklubów i do szerokiej rzeszy szybowników. Wyższemu poziomowi zawodniczemu będzie towarzyszyć lepszy standard bezpieczeństwa.

Nowa KS rozpoczęła swoja działalność zakładając ambitne cele, jednak sama KS nie jest w stanie za wiele zdziałać bez zaangażowania i mobilizacji całego środowiska szybowcowego. Startujemy w momencie bardzo trudnej sytuacji AP, ale jesteśmy optymistycznie nastawieni. Wierzymy w rozsądek zaangażowanych osób, których jedyną motywacją dla swojej działalności będzie dobro naszej dyscypliny sportowej. Rozwaga jest jak najbardziej wskazana, żeby nie doprowadzić do podziału środowiska, a tym samym do poważnego kryzysu.

Jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju propozycje i inicjatywy rozwijające i popularyzujące naszą dyscyplinę sportową. KS jest osiągalna pod adresem komisja@szybowce.pl a dodatkowe informacje można znaleźć na stronach
www.szybowce.com/pl, www.komisja.szybowce.pl/ i www.facebook.com/KomisjaSzybowcowa/

Program KS na lata 2016/2017:
1. Poprawa standardu bezpieczeństwa – Prewencja
2. Opracowanie strategii rozwoju naszej dyscypliny sportowej
3. Poprawa wizerunku naszej dyscypliny sportowej
4. Inicjowanie publikacji na temat naszej dyscypliny sportu, kontakt z mediami
5. Stworzenie systemu trackingowego na potrzeby medialne zawodów i poprawę bezpieczeństwa
6. Dalszy rozwój poziomu sportowego i transfer wiedzy do aeroklubów
7. Stworzenie systemu trenerskiego dla naszej dyscypliny sportowej
8. Weryfikacja Szybowcowych Programów Szkolenia
9. Poprawa standardu i bezpieczeństwa w szkoleniu kadry instruktorskiej.
10. Rekreacyjne i amatorskie uprawianie naszej dyscypliny sportu lotniczego
11. Utworzenie grupy roboczej ANALITYKÓW
12. Aktywizacja ośrodków akademickich
13. Program wspierający utalentowanych Juniorów/Juniorki
14. Reaktywacja Kobiecego Szybownictwa
15. Poprawa zarządzania sprzętem kadrowym i restrukturyzacja sprzętu
16. Wprowadzenie i promowanie corocznych zawodów rangi międzynarodowej
17. Koncepcja dalszego rozwoju Szkół Szybowcowych CSS/GSS
18. Kontakt z organizacjami międzynarodowymi FAI/IGC/EGU

Życzymy Wszystkim udanego i bezpiecznego sezonu."

Z lotniczymi pozdrowieniami,
Mirek Matkowski

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony