Przejdź do treści
Balony w locie (fot. Komisja Balonowa AP/Facebook)
Źródło artykułu

Kalendarz imprez na rok 2021 w sporcie balonowym

Komisja Balonowa Aeroklubu Polskiego opracowała kalendarz imprez balonowych na rok 2021. W kalendarzu znajdują się zawody rangi Mistrzostw Świata i Europy, Balonowych Mistrzostw Polski oraz Zawody rozgrywane w ramach Balonowego Pucharu Polski, a także zgłoszone krajowe zawody zaliczane do Rankingu Pilotów Balonowych.

Sezon zawodów balonowych otworzą Grudziądzkie Zawody Balonowe (Balonowy Puchar Polski), które zostaną rozegrane w dniach 22-24 kwietnia 2021 r. w Lisich Kątach.

Tydzień później, w dniach od 30 kwietnia do 3 maja 2021 r., piloci balonowi będą rywalizowali w Krośnie podczas XXI edycji Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych.

Na kolejne zawody piloci balonowi poczekają do lipca. Ten miesiąc obfituje w aż cztery imprezy. Baloniarze zmierzą się w Rypinie, Janowie, Ełku oraz Paczkowie.

W sierpniu również nie zabraknie okazji do rywalizacji. Począwszy od 4 sierpnia piloci balonów zmierzą się podczas wielu konkurencji w Nałęczowie, Lesznie oraz Wrocławiu.

Sezon zawodów balonowych zamkną 22. Mistrzostwa Europy Balonów na Ogrzane Powietrze, które zostaną rozegrane w dniach 13-18 września 2021 r. w Szeged na Węgrzech.

Życzymy organizatorom, aby w tym roku wirus nie pokrzyżował tych planów. Pełny kalendarz imprez na rok 2021 w sporcie balonowym:

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony