Polski przemysł lotniczy – spotkanie z Marcinem Świerczkiem

Polski przemysł lotniczy – spotkanie z Marcinem Świerczkiem (fot. KNL)

Koło Naukowe Lotników serdecznie zaprasza na spotkanie z Marcinem Świerczkiem, studentem Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, jak i pracownikiem Wytwórni Konstrukcji Kompozytowych Papiorek poddostawcy kompozytów do Szybowcowego Zakładu Doświadczalnego.

WKK Papiorek jest firmą usługową założoną w 1990 roku, specjalizującą się w projektowaniu i produkcji wyrobów z kompozytów polimerowych zbrojonych włóknami, a także budowie oprzyrządowania, prototypowaniu oraz obsługach i naprawach szybowców i motoszybowców.

Szybowcowego Zakładu Doświadczalnego nie trzeba przedstawiać. To inżynierowie tego właśnie biura konstrukcyjnego stworzyli szereg niezwykle udanych konstrukcji takich jak SZD-9 Bocian, SZD-12 Mucha, SZD-30 Pirat... można by wymieniać bez końca.
Biuro z ponad 50-letnią historią weszło w nowe milienium, zmieniając swoją strukturę własnościową i organizacyjną.

Czy w nowej organizacji pozostał stary duch?
Jakie nowe wyzwania stoją przed polskimi inżynierami?
Jak wygląda praca w takiej firmie od podszewki?

Na te i wiele innych pytań odpowie Marcin, w ramach swojej prezentacji "Polski przemysł lotniczy", w piątek, 24 maja o godzinie 20:00 w A0, Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, ul. Nowowiejska 24 w Warszawie.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: KNL
comments powered by Disqus