Chorzów: niezidentyfikowany statek powietrzny

Dron (fot. gizmodo.com)

Niezidentyfikowany bezzałogowy statek powietrzny naruszył przestrzeń obszaru wojskowego – taki był scenariusz wczorajszych ćwiczeń.

Przeprowadzili je policjanci wraz funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej. Wspólne działania miały na celu praktyczne sprawdzenie procedur przydatnych przy tego typu zagrożeniach.

W dniu 11 czerwca br. kilka minut po godzinie 9 do dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie telefonicznie został powiadomiony przez pracownika Wojskowej Komendy Uzupełnień o naruszeniu przestrzeni powietrznej terenu wojskowego przez bezzałogowy dron. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie skierowano patrol interwencyjny, jak również powiadomiono jednostkę Żandarmerii Wojskowej.

Dzięki sprawnie przeprowadzonej interwencji operator statku powietrznego został zatrzymany przez funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej i przekazany w ręce Policji. Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń, zorganizowanych przez chorzowskich policjantów. Ich celem było sprawdzenie procedur i przygotowania służb na wypadek zaistnienia sytuacji naruszenia prawa lotniczego przez cywilnych operatorów bezzałogowych statków powietrznych.

  
(fot. KMP w Chorzowie)

Źródło: KMP w Chorzowie
comments powered by Disqus