Bartek Bera – wieczór autorski i pokaz fotografii

Bartek Bera - wieczór autorski i pokaz fotografii (fot. Klub Kultury Gocław)

Klub Kultury Gocław zaprasza fanów lotniczej fotografii na spotkanie z Bartkiem Berą – lotniczym fotografem. Spotkanie odbędzie się 18 listopada 2019r. o godzinie 18:30 w Klubie Kultury Gocław przy ul. Abrahama 10 w Warszawie.

Bartek Bera specjalizuje się w fotografii lotniczej, w tym zdjęciach wykonywanych techniką „air to air”. Ma niezbędną specjalistyczną lotniczą wiedzę. Podczas sesji zdjęciowych z powietrza tworzy z pilotami zgraną, w pełni odpowiedzialną załogę.

W ostatnich latach fotografował większość statków powietrznych należących do Sił Zbrojnych RP oraz wielu innych krajów NATO (Francja, Niemcy, Belgia, Holandia, Węgry, Włochy, Norwegia, Słowacja, Dania, Portugalia, Kanada, Stany Zjednoczone, Litwa i inne). Fotografował polskie kontyngenty wojskowe w Afganistanie i na Litwie. Był głównym koordynatorem fotograficznym sesji wykonywanych z okazji 100-lecia lotnictwa wojskowego oraz NATO Tiger Meet 2018. Dodatkową gałęzią jego fotograficznej działalności są siły specjalne – fotografował między innymi Jednostkę Wojskową GROM.

Bartek Bera nie boi się żadnych wyzwań. Lotnictwo to jego pasja. Z entuzjazmem fotografuje polskie wojsko, szczególnie lotnictwo, nie ustaje też w poszukiwaniu tego jedynego i najlepszego ujęcia. W 2015 roku został laureatem Buzdygana. Buzdygan to posrebrzana replika XVI-wiecznej oznaki godności rotmistrzowskiej. Laureatami nagrody zostają osoby nietuzinkowe, które dzięki pasji i zaangażowaniu wpływają na rozwój sił zbrojnych. Czytelnicy „Polski Zbrojnej” docenili starania Bartka i w internetowym głosowaniu zdecydowali, że to wyróżnienie powędruje właśnie do niego.

Zainteresowani wojskowością doskonale znają jego zdjęcia. Można je zobaczyć w polskich i zagranicznych magazynach. Bera jest pierwszym polskim fotografem, którego praca znalazła się na okładce prestiżowego pisma „Combat Aircraft”.

Prelekcja poświęcona będzie tematyce fotografii lotniczej i połączona z pokazem zdjęć.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy 18 listopada 2019 r. o godzinie 18:30 na spotkanie z Bartkiem Berą w Klubie Kultury Gocław przy ul. Abrahama 10 w Warszawie. Wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Źródło: Klub Kultury Gocław
comments powered by Disqus