Kapitan rozbitego samolotu PIA wykonywał regularnie loty Dubaj-Lahore

A320 linii PIA chwilę przed katastrofą, fot. avherald

Sajjad Gul, kapitan A320 linii PIA, który 22 maja rozbił się podczas lądowania na lotnisku w Karaczi, wykonywał loty krajowe tylko dlatego, że  międzynarodowe zostały zawieszone. Według znajomych rodziny, wcześniej regularnie latał na trasie Lahore-Dubaj.

„To była wstrząsająca i druzgocąca wiadomość dla jego rodziny i przyjaciół. Nie mogę nawet znaleźć odpowiednich słów. Sajjad był bardzo bliskim, starym i drogim przyjacielem. Był dumą swoich bliskich. Był bardzo pokorną, cichą i opanowaną osoba ”, powiedział Ayesha Imtiaz, przyjaciel rodziny.

„Był synem przyjaciela z dzieciństwa mojego ojca, więc byliśmy sobie bardzo bliscy. Znamy się od ponad 50 lat. Ojciec Gula jest w szoku”. Gul, który miał około 50 lat i był mieszkańcem Lahore, zginął wraz z 97 innymi osobami na pokładzie A320 PIA wykonując lot PK-8303. Tylko dwóch pasażerów przeżyło katastrofę.


W czasie swojej 24 letniej kariery lotniczej, Gul spędził w powietrzu ponad 17 tys. godzin, w tym 4,7 tys. za sterami A320. Pozostawił żonę i czworo dzieci. Będąc pilotem był dumą swojej rodziny. Regularnie latał na trasie Lahore-Dubaj, a także na kilku międzynarodowych do Wielkiej Brytanii. 

Źródło: khaleejtimes.com
comments powered by Disqus