Rekordowy miesiąc MPL Katowice

Katowice Airport

Lipiec był rekordowym miesiącem w historii Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach potrójnie. Pobito dotychczasowy rekord w liczbie pasażerów obsłużonych w ciągu jednego miesiąca. W lipcu br. na lotnisku odprawiono 314 492 pasażerów. Jest to wynik o 6 % lepszy niż w analogicznym miesiącu ubiegłego roku.

Rozwój ruchu pasażerskiego w pyrzowickim porcie jest znakomicie widoczny, gdy spojrzy się w statystyki. Przykładowo przez cały 2003 roku odprawiono 257 tysięcy pasażerów. Aktualnie taka liczba podróżnych obsługiwana jest w ciągu miesiąca. W lipcu br. w ruchu czarterowym obsłużono najwięcej pasażerów w historii Katowice Airport 141 540, czyli o 10% więcej niż w lipcu 2009 r. Po raz pierwszy w ruchu czarterowym linie lotnicze przewiozły więcej pasażerów niż wiodący na katowickim lotnisku przewoźnik regularny Wizz Air.

W ruchu regularnym z lotów realizowanych z Katowice Airport skorzystał 172 334 pasażerów, w tym segmencie ruchu wzrost wyniósł 3% w porównaniu z lipcem ubiegłego roku. Warto dodać, że 14 lipca padł także rekord w dziennej liczbie odprawionych pasażerów, 14 064. Od początku roku w Katowice Airport odprawiono 1 337 583 pasażerów. Zgodnie z prognozami do końca roku ma ich być ok. 2,4 mln.

Źródło: Katowice Airport
comments powered by Disqus