Przejdź do treści
Szybowiec na tyle zachodu słońca

Zakończył się I turnus Obozu KSS-GSS 2013

Zakończyliśmy I turnus obozu. Pogoda dopisywała cały czas i z wyjątkiem czwartku 24 października latano codziennie. Większość lotów zostało wykonanych w warunkach termiczno-żaglowych, wielu pilotów zdobyło uprawnienia do lotów na żaglu i wykonywało loty doskonalące. Mocnym akcentem była sobotnio-niedzielna fala, z dogrywką w poniedziałek, już po zasadniczym obozie, na której pozostało sporo uczestników. 

Małe podsumowanie liczbowe:

Od piątku 18 października do niedzieli 27 października, zostało wykonanych 411 startów szybowcowych, które wylatały 664:09 godz natomiast samoloty holujące 38:09 godz. Przeciętny hol trwał 5:12 min.

Latały 53 szybowce i 4 samoloty holujące.

Operacje lotnicze nadzorowane były przez ekipę GSS z Bogdanem Drendą na czele, natomiast kierownikiem obozu ze strony KSS był Marek Korneć. Podziękowania należą się licznym instruktorom GSS, KSS i z innych stron Polski, którzy całkowicie bezinteresownie pracowali na rzecz wspólnego przedsięwzięcia. Był to wielki wysiłek logistyczny, gdyż piloci reprezentowali bardzo zróżnicowany poziom wyszkolenia i wymagali indywidualnego programu. Mam nadzieję, że wszyscy wyjechali zadowoleni.

Ryszard Bendkowski 

FacebookTwitterWykop

Nasze strony