Pierwsze dwa śmigłowce Bell 429 sprzedane do Polski

Bell 429

Bell Helicopter, a Textron Inc. poinformował o podpisaniu z dwoma polskimi przedsiębiorcami umów na zakup śmigłowców Bell 429 w wersji korporacyjnej. Oficjalne podpisanie kontraktów miało miejsce na wystawie Farnborough International Airshow (FIA). W imieniu Bell Helicopter umowę podpisała JB Investments, niezależny przedstawiciel firmy w Polsce.

„Po zakończonej sukcesem sprzedaży trzech śmigłowców Bell 407GX bardzo nam zależało na wprowadzeniu do tego regionu modelu Bell 429.” powiedział prezydent i CEO Bell Helicopter, John Garrison. „Możliwości modelu Bell 429 to nie tylko wyjątkowe osiągi w najbardziej wymagających sytuacjach operacyjnych, lecz zapewnia on również użytkownikom i pasażerom najwyższy poziom luksusu i komfortu  w czasie każdego lotu”.

JB  Investments jest najdłużej działającym dystrybutorem lekkich samolotów i śmigłowców w Polsce i oferuje szeroką gamę statków powietrznych.

„Jestem zadowolony z faktu, że nasi klienci zaufali nam oraz marce Bell Helicopter”, powiedział Jan Borowski, właściciel JB Investments. „Mamy nadzieję na zwiększenie sprzedaży modelu Bell 429 w Polsce, przede wszystkim dzięki jego unikalnym charakterystykom oraz stojącej na najwyższym światowym poziomie  obsłudze posprzedażnej.”

Obydwa śmigłowce zostaną dostarczone do polskich odbiorców w pierwszej połowie 2015 roku.

Bell 429 jest jednym z najbardziej zaawansowanych lekkich śmigłowców z napędem turbinowym, jakie kiedykolwiek wyprodukowano, oferując wyjątkową prędkość, zasięg lotu, parametry zawisu oraz zwiększony margines bezpieczeństwa połączone z całkowicie zintegrowaną awioniką  typu „glass cockpit”, zaawansowanym systemem transmisji oraz najlepszym w swojej klasie systemem wspomagania satelitarnego WAAS oraz możliwością wykonywania lotów IFR. Bell 429 posiada bardziej przestronną kabinę niż jakikolwiek inny lekki śmigłowiec dwusilnikowy z płaską podłogą oraz miejscami dla nawet siedmiu pasażerów i jednego pilota. Szerokie 60-calowe boczne drzwi kabiny pasażerskiej oraz opcyjnie drzwi tylne zapewniają szybki i łatwy dostęp do kabiny.


JB Investments jest najdłużej działającym w Polsce dystrybutorem samolotów lekkich. Firma została założona w 1994 roku i  reprezentuje w Polsce tak znane marki lotnicze jak amerykański PIPER, AVIAT i LIBERTY czy austriacki DIAMOND. Od 2007 roku jest także wyłącznym przedstawicielem na Polskę helikopterów firmy BELL, a od 2011 samolotów turbośmigłowych szwajcarskiej firmy PILATUS.

Ze sprzedażą prawie 100 nowych statków powietrznych JB Investments jest niekwestionowanym liderem rynku samolotów lekkich w Polsce.

Źródło: JB Investments
comments powered by Disqus