Przejdź do treści
Źródło artykułu

Japonia: katastrofa wojskowych helikopterów - zginęła co najmniej jedna osoba

Dwa helikoptery japońskiej marynarki wojennej rozbiły się na Pacyfiku na południe od Tokio. Amerykańska agencja prasowa AP podała, że co najmniej jedna osoba zginęła, a siedem uważa się za zaginione.

Katastrofa wydarzyła się podczas nocnego lotu szkoleniowego. Zdaniem japońskiego ministerstwa obrony nastąpiła prawdopodobnie w rezultacie zderzenia obu maszyn. Dotychczas potwierdzono śmierć jednego członka załogi, którego ciało wyłowiono z wody. Ratownicy wciąż poszukują siedmiu innych.

Minister obrony Minoru Kihara wyjaśnił, że na pokładzie dwóch śmigłowców H-60K Morskich Sił Samoobrony znajdowało się po czterech członków załogi. Utracono z nimi kontakt w sobotę późno w nocy.

Przyczyna katastrofy nie została jeszcze ustalona. Według Kihary oba śmigłowce mogły zderzyć się ze sobą, zanim runęły do wody. Ratownicy odnaleźli rejestrator parametrów lotu oraz metalowe fragmenty, które prawdopodobnie pochodzą z rozbitych maszyn.

Wojskowe władze Japonii wysłały w rejon katastrofy osiem okrętów wojennych i pięć samolotów, które prowadzą poszukiwania.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony