Festiwal Modelarski – Kraków 2019

Festiwal Modelarski – Kraków 2019

Zapraszamy modelarzy do udziału w Festiwalu Modelarskim, który odbędzie się w dniach 1-2.06.2019r., tym razem w nowym miejscu, w Muzeum Armii Krajowej, ul. Wita Stwosza 12 w Krakowie.

Organizatorami Festiwalu są IPMS Kraków oraz Muzeum Armii Krajowej w Kakowie.

Na Festiwal zapraszamy modelarzy tak plastikowych jak i kartonowych, gdyż konkurs zostanie rozegrany tradycyjnie w obu – kartonowych i plastikowych – kategoriach.

W ramach imprezy rozegrane zostaną dwa rodzaje zawodów:

1. Festiwal Modelarski – Zgłoszone modele ocenia komisja powołana przez organizatorów na zasadzie "podoba się – nie podoba się". W każdej klasie – zgodnie z formułą festiwalową – będą przyznawane wyróżnienia.

2. Konkurs modelarski "Lajkonik" – z dokumentacją i oceną punktową. „Lajkonik” to konkurs oparty na zasadach zbliżonych do lokowskich. Konkurs dotyczy jedynie modeli plastikowych i żywicznych. W każdej klasie – zgodnie z otrzymaną ilością punktów – będą przyznawane miejsca pierwsze, drugie i trzecie. Wymagana jest dokumentacja modelarska, na podstawie, której będzie dokonywana ocena modelu.

Festiwal i Konkurs mają charakter otwarty. Mogą w nim uczestniczyć zarówno modelarze indywidualni jak i zrzeszeni w klubach i modelarniach. Każdy z uczestników może zgłosić dowolną ilość własnoręcznie wykonanych modeli. Dla modeli wykonywanych od podstaw organizatorzy proszą o zaznaczenie tego faktu w rubryce scratch.

Zgłoszenie uczestnictwa odbywa się elektronicznie na stronie:
www.ipmskrakow.pl/rejestracja-elektroniczna-i-karty-startowe/

Celem Festiwalu jest popularyzacja modelarstwa redukcyjnego, jako interesującej formy rozwijania zainteresowań techniczno-historycznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych; promowanie modelarstwa, jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu i sposobu aktywizacji lokalnych grup społecznościowych.

Program Festiwalu:

1.06.2019 r. (sobota)
09:00-15:00 – Przyjmowanie modeli
09:00-17:00 – Wystawa modelarska
18:00-23:00 – Odprawa sędziowska i sędziowanie

2.06.2019 r. (niedziela)
09:00-14:00 – Wystawa modelarska
12:00 – Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród
14:00 – Zakończenie imprezy

Więcej informacji w Piśmie organizacyjnym, na stronie www.ipmskrakow.pl oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: IPMS Kraków
comments powered by Disqus