Wiekowy pilot, który wciąż lata

Guy Reynolds w swoim samolocie

30 listopada 2012 r., Guy Reynolds z Zachodniej Wirginii w USA obchodził 100 urodziny, ale pomimo swojego sędziwego wieku jest nadal czynnym pilotem i lata samolotem Evektor Sportstar S-LSA (Special-Light Sport Aircraft).

Guy Reynolds jest niezwykłym człowiekiem, który uczestniczy w pisaniu historii lekkiego lotnictwa sportowego w Stanach Zjednoczonych. Piersze swoje loty wykonał na początku lat 40, ale licencję uzyskał dopiero w 1945 r. W 2005 r. zakupił samolot Evektor Sportstar, który, jak twierdzi, posiada wybitne walory obsługi, przestronny kokpit i niskie koszty eksploatacji. Jego Sportstar z 2004 r. o znakach rejestracyjnych N322PG był jedną z pierwszych konstrukcji S-LSA zatwierdzonych przez Federalną Administracje Lotnictwa USA (FAA). Wraz z modelem Evektor Sportstar N400EV zostały one certyfikowane w ten sam dzień - 8 kwietnia 2005 r.

Reynolds kupując swój pierwszy statek powietrzny miał już 93 lata. Od tamtej pory mężczyzna uzyskuje na samolocie nalot w wysokości ok. 100 h rocznie i do chwili swoich setnych urodzin wylatał już prawie 800 godzin. Guy jest dzisiaj najstarszym czynnym pilotem posiadającym licencję sportową.

Źródło: www.vektor.cz

Źródło: Internet
comments powered by Disqus

Komentarze

Dużo zdrowia i przyjemności z latania