Podsumowanie Winter Masuria Paramotor Cup – Pisz 2013

Podsumowanie Winter Masuria Paramotor Cup – Pisz 2013

W dniach 15 – 17 lutego w Piszu,  odbyły się pierwsze w tym sezonie zawody motoparalotniowe z udziałem zawodników Kadry Narodowej. W 4 konkurencjach, jakie udało się rozegrać, sklasyfikowano 29 pilotów. Zostały rozegrane 2 slalomy „8” i dwa slalomy „trójkąt”. Ostatni z nich w wersji „odwróconej” ( z pierwszym prawym zakrętem). Slalomy zostały rozstawione, zgodnie z nowymi obowiązującymi zasadami, na 80 metrowym rozstawie.

W klasie PF1 rywalizowało 21 pilotów, bezkonkurencyjny w tej klasie okazał się Grzegorz Krzyżanowski wygrywając wszystkie 4 konkurencje. Na drugim miejscu uplasował się Marcin Bernat, wyprzedzając o 4 punkty Andrzeja Burego, który zajął miejsce trzecie.

Najlepszymi pilotami  spoza Kadry Narodowej okazali się Marcin Iwański ( Trybik) plasując się na miejscu 6, oraz Walter Wojciechowski, który zajął miejsce 9.

W klasie PL1 zwycięzcą, ku wielkiemu zaskoczeniu widzów, został startujący po raz pierwszy w zawodach slalomowych Wojtek Bógdał  (lat 18). Gratulujemy !!! Kolejne miejsca zajęli piloci Kadry Narodowej Adam Książek i Tomasz Dembczyński.

Szczegółowe wyniki zawodów znajdziecie tutaj.

Cała Kadra Narodowa składa serdeczne podziękowania organizatorom piskich zawodów, szczególnie Andrzejowi Walerychowi, oraz Władzom Miasta i Powiatu Piskiego.

Wspaniała organizacja oraz olbrzymia gościnność z jaką się spotkaliśmy podczas imprezy długo zostanie w naszej pamięci.

Bardzo serdecznie dziękujemy  i już myślimy o kolejnych zawodach na mazursko-piskim niebie.

Paramotor Team Poland

Źródło: Internet
comments powered by Disqus